Dźwierzuty: SKATOWALI nastolatków pałkami teleskopowymi. BANDYCI! Zgotowali im piekło

2020-12-06 12:07
Dźwierzuty: SKATOWALI nastolatków pałkami teleskopowymi. BANDYCI! Zgotowali im piekło
Autor: Pixabay/Republica

Dorośli bandyci zgotowali piekło… nastolatkom. W Dźwierzutach (woj. warmińsko-mazurskie) dwaj mężczyźni skatowali 16- i 17-latka pałkami teleskopowymi! Połamali im kości. Teraz grozi im wieloletnia odsiadka. Jeden z nich już i tak trafił za kraty. Makabryczna historia!

Wszystko wydarzyło się na ul. Niepodległości w Dźwierzutach (pow. szczycieński). Dwaj mężczyźni skatowali pałkami teleskopowymi nastolatków! Sprawcami okazali się 37-latek ze Szczytna i jego rówieśnik z gminy Pasym.

Przy użyciu pałek teleskopowych zadawali ciosy 16- i 17-latkowi. Młodszy doznał m.in. złamania kości ciemieniowej, starszy zaś złamania kości czołowej. Obaj pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala w Olsztynie – relacjonują policjanci ze Szczytna.

Do brutalnej napaści doszło w listopadzie 2019 r., ale to nie znaczy, że sprawcy pozostaną bezkarni. Wręcz przeciwnie! Jeden z nich usłyszał zarzuty. Drugi też nie uniknie odpowiedzialności, chociaż akurat on… i tak siedzi. Trafił za kraty za inne popełnione przestępstwo.

Jeden ze sprawców pobicia to 37-letni mieszkaniec Szczytna – informują tamtejsi policjanci. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut z art. 157§1 kodeksu karnego. Grozi mu pięć lat więzienia.

Wiadomo też, kim jest drugi bandyta, to 37-letni mieszkaniec gminy Pasym, który obecnie przebywa w zakładzie karnym w związku z popełnieniem innego czynu zabronionego. – Ten również nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie i jeszcze długo posiedzi za kratami – dodają policjanci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE