Kto rozdaje prezenty w Europie? Niektóre postaci wyglądają jak z horroru! [GALERIA]

2021-12-06 8:00
Prezenty świąteczne będą nas kosztować fortunę! Wiemy, ile Polacy przeznaczą na bliskich. Aż mamy zawroty głowy
Autor: Pixabay Prezenty świąteczne będą nas kosztować fortunę! Wiemy, ile Polacy przeznaczą na bliskich. Aż mamy zawroty głowy

Dzieci z całego świata czekają na św. Mikołaja. Okazuje się, że... nie wszystkie. Mikołaj to oczywiście najbardziej znany doręczyciel świątecznych prezentów na świecie, jednak nie we wszystkich krajach to czerwony staruszek z długą brodą kojarzy się z podarkami dla najmłodszych. Niektórzy "Mikołaje" przypominają bardziej postaci z horrorów niż dobrotliwego świętego, podróżującego z reniferami, aby rozdawać prezenty dzieciom. Poznajcie tych, którzy rozdają prezenty w całej Europie!

Kto rozdaje prezenty na Boże Narodzenie? Niektórzy mówią wprost, że to rodzice odpowiadają za kupno świątecznych podarków. Inni wierzą, że to robota świętego Mikołaja. To... nie do końca prawda. Św. Mikołaj to oczywiście najpopularniejsza postać, która dostarcza prezenty świąteczne, jednak w całej Europie "Mikołajów" jest kilku. Niektórzy nie są tak sympatyczni jak jowialny staruszek z Laponii. Niektórzy "darczyńcy" mają też wątpliwe upominki dla niegrzecznych dzieci.

Europę wschodnią od zachodniej dzieli spór, kto rozdaje dzieciom prezenty. Na Zachodzie króluje święty Mikołaj, a na Wschodzie - Dziadek Mróz. Na Starym Kontynencie nie mają jednak oni monopolu na rozdawanie świątecznych upominków. Są także wiedźmy, królowie, a nawet... diabeł! Niektórzy "doręczyciele" wyglądają jak postaci z horroru! Sprawdź, kto w Europie rozdaje prezenty!

CZYTAJ TEŻ: Sensacyjne odkrycie w warmińsko-mazurskim lesie! Tajemnicza "dama" to rzadkość! [WIDEO]

Sonda
Kupujesz już świąteczne prezenty?
Niespodziewany atak zimy w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE