Elbląg: Uderzył w słup tak mocno, że wypadł z auta! Był pijany [WIDEO]

2020-02-26 12:51 SCH
Elbląg. Pijany wjechał w słup
Autor: wm.policja.gov.pl Pijany kierowca wjechał w słup. Do zdarzenia doszło w Elblągu.

W Elblągu kolejny kierowca pomylił odwagę z brawurą. 19-latek kierujący osobową skodą pędził jak wariat przez ul. Grota Roweckiego. Swój rajd zakończył na słupie, wbijając się w niego z impetem. Miał dużo szczęścia, że nie zginął. Co gorsza, lista przewinień młodego mężczyzny była dużo większa.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (23 lutego) w Elblągu. Jego "popisy za kierownicą" nagrały kamery monitoringu. Zanim jednak 19-latek z impetem wylądował na słupie, mężczyzna wsiadł do pożyczonej skody i „ruszył w miasto”. Jadąc ul. Grota Roweckiego nie zapanował nad autem, odbił się od krawężnika i uderzył w słup trakcji elektrycznej. Siła uderzenia była tak duża, że młody kierowca… wypadł z samochodu! Niewiele brakowało, by doszło do tragedii.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że kierujący autem ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Wyszło również na jaw, że 19-latek nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Po pijanemu wjechał w słup

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Uwagę policjantów zwróciło także to, że na miejscu nie było tablicy rejestracyjnej od wspomnianej skody. Jak do tego doszło. Tłumaczy Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Gdy policjanci obsługiwali zdarzenie, dyżurny otrzymał informację o kolizji i uszkodzeniu skrzynki pocztowej przy ul. Kraszewskiego. Gdy inny patrol pojechał w tamto miejsce okazało się, że to właśnie tam leży tablica rejestracyjna od wspomnianej skody. Strażnicy miejscy obsługujący miejski monitoring zabezpieczyli nagranie z kolizji przy ul. Grota Roweckiego.

19-latek odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie dwóch kolizji. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.