Wynajął to samo mieszkanie... cztery razy. Oszust z Elbląga w rękach policji

2020-02-25 22:11 SCH
Drzwi - zdj. ilustracyjne
Autor: Mastertux / Pixabay W Elblągu mężczyzna wynajmował innym mieszkanie, którego nie był właścicielem.

W Elblągu działy się sceny niczym z popularnego kiedyś serialu "Alternatywy 4". Pewien mężczyzna zarabiał pieniądze, oszukując ludzi. Czterokrotnie wynajmował mieszkanie, choć sam nie był jego właścicielem. Bardzo możliwe, że ofiar oszusta może być więcej.

Pewien mężczyzna wynajmował mieszkanie od innej osoby w Elblągu. Wpadł na pomysł, jak sobie dorobić. Mechanizm działania 41-letniego mężczyzny był zawsze taki sam.

Dawał ogłoszenie na jednym z portali z ofertą wynajęcia mieszkania. Po otrzymaniu telefonu od osoby zainteresowanej, umawiał się na spotkanie i obejrzenie mieszkania na Hetmańskiej w Elblągu.

Wynajmujący proponował od razu podpisanie umowy, jednak warunkiem jej podpisania była wpłata kaucji w kwotach od 400 do 800 zł. Po jej wpłaceniu umawiał się ze swoim klientem na dzień, kiedy będzie mógł się wprowadzić. Później kontakt się urywał.

- Informacja o tym procederze dotarła do policjantów. Śledczy do tej pory udowodnili 41-latkowi cztery przestępstwa na kwotę około 2 tys. zł., do których się przyznał. Grozi mu kara do 8 lat więzienia - mówi Jakub Sawicki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Funkcjonariusze podejrzewają, że pokrzywdzonych może być więcej. Dlatego jeśli ktoś został oszukany w ten sposób przez mężczyznę oferującego wynajem mieszkania przy ul. Hetmańskiej w Elblągu, proszony jest o kontakt z policją.

Czy koronawirus dotarł do Polski? Turyści opowiadają jak wyglądają procedury

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.