Grunwald. Opisywał premierowi orientację seksualną dzieci. Czy mieszkańcy odwołają wójta?

2021-07-20 18:47
Grunwald. Opisywał premierowi orientację seksualną dzieci. Czy mieszkańcy odwołają wójta?
Autor: Adam Szczepkowski - Wójt Gminy Grunwald/Facebook.com Komisarz Wyborczy w Elblągu ustalił datę referendum ws. odwołania ze stanowiska wójta gminy Grunwald Adama Szczepkowskiego (na zdjęciu z premierem Mateuszem Morawieckim)

Komisarz Wyborczy w Elblągu ustalił datę referendum ws. odwołania ze stanowiska wójta gminy Grunwald Adama Szczepkowskiego. Mieszkańcy zarzucają mężczyźnie szereg nieprawidłowości, a do tego ciągnie się za nim afera związana z pisaniem listów do wojewody warmińsko-mazurskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Wójt gminy Grunwald m.in. prosił w nich o odwołanie rady gminy i opisywał orientację seksualną dzieci radnych, zwracając szczególną uwagę na dwie osoby.

Grunwald. Jest termin referendum ws. odwołania wójta

Jak informuje PAP, Komisarz Wyborczy w Elblągu podał datę referendum ws. odwołania wójta gminy Grunwald Adama Szczepkowskiego. Głosowanie odbędzie się 5 września w godz. 7-21 w czterech obwodach. Mieszkańcy zarzucają samorządowcowi "szereg nieprawidłowości w czasie sprawowania urzędu" i przypominają aferę z jego listami do wojewody warmińsko-mazurskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

Czytaj też: Nie bał się nawet Boga! Kapliczka w Kraplewie zniszczona! Piękny gest mieszkańców

Wójt gminy Grunwald opisywał premierowi orientację seksualną dzieci radnych

Jak informuje PAP, wójt gminy Grunwald opisywał w nich orientację seksualną dzieci radnych i prosił o odwołanie rady gminy w trybie nadzoru. Szczepkowski informował, że jedna z radnych "propaguje postulaty środowisk LGBT", nazywając ją "matką córki lesbijki", a o kolejnej donosił, że to "prywatnie matka lesbijki o poglądach mocno lewicowych". W liście wójta do wojewody i premiera pojawiły się też słowa o układzie, który tworzą lokalni politycy i opozycyjni radni. Samorządowiec wydał wtedy oświadczenie, informując, że listy nie miały charakteru otwartego, a media "przeinaczyły" podane w nich wiadomości. Dodał też, że opublikowanie jego listów do wojewody i premiera przez dwie radne to dowód na "polityczny charakter działań".

Czytaj też: Księży Lasek. Horror podczas prac polowych! 57-latek wciągnięty przez maszynę rolniczą!

Referendum ws. odwołania wójta gminy Grunwald. Co muszą zrobić mieszkańcy?

Jak informuje PAP, referendum ws. odwołania wójta gminy Grunwald będzie ważne, o ile weźmie w nim udział nie mniej niż trzy piąte liczby osób biorących udział w jego wyborze w 2018 r., czyli 1 390 osób lub więcej. Za odwołaniem Szczepkowskiego musi zagłosować ponad połowa z tej grupy uprawnionych.

Czytaj też: Olsztyn. Jechały hulajnogą po pijaku i runęły na jezdnię! Wszystko się nagrało [WIDEO]

Super Raport 20.07 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany, były premier oraz Hanna Gill-Piątek - Polska 2050)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE