Iława: Zbierali napiwki do puszki, a on ją ukradł! Trafi za kratki na kilka lat?

2020-01-29 14:50 SCH
Napiwki
Autor: Pixabay W Iławie 39-letni mężczyzna ukradł puszkę z pieniędzmi w jednym z lokalnych lokali gastronomicznych.

Napiwki to coś, o czym marzy każdy pracownik lokalu gastronomicznego. Czasami trzeba wykazać się dużą cierpliwością, aby ktoś dodał coś "ekstra" do rachunku za jedzenie. Znacznie mniej cierpliwości miał 38-letni złodziej, który zabierał to, na co inni ciężko zapracowali.

W najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się 38-latek. Mężczyzna ukradł puszkę z pieniędzmi w jednym z lokalnych lokali gastronomicznych. Kodeks karny za kradzież w warunkach tzw. recydywy przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

Iławscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży puszki z pieniędzmi. Funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia. Okazało się, że znany im z wcześniejszych interwencji 38-latek przyszedł do lokalu gastronomicznego, gdzie zamówił jedzenie. Mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi pracowników i ukradł puszkę z pieniędzmi, która stała na ladzie. Złodziej uciekł, ale policjanci bardzo szybko zatrzymali go.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienie mieszkańca Iławy. 38 -latek kilka tygodni wcześniej był również ukradł puszkę z pieniędzmi w lokalu gastronomicznym. Policjanci przedstawili zarzuty mieszkańcowi Iławy, do których się przyznał. Kodeks karny za kradzież w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności. 38- latek w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.