Jechali rowerami z Warszawy do Władysławowa. Na S7 przy Nidzicy zatrzymała ich policja

2020-08-06 14:45 SCH
Rowerzysta - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay / Pexels Jechali rowerami z Warszawy do Władysławowa.

Czterech nastolatków wybrało się na wycieczkę rowerową z Warszawy do Władysławowa. Do celu chcieli dotrzeć jadąc drogą ekspresową S7. W środku nocy rowerzyście mieli niespodziewane spotkanie z policją.

Rowerzyści na drodze ekspresowej

W środę (5 sierpnia) około północy oficer dyżurny nidzickiej policji otrzymał informację o kilku osobach jadących rowerami drogą ekspresową S7. Według zgłoszenia rowerzyści przemieszczali się od strony Mławy w kierunku Nidzicy. Interweniujący policjanci na wysokości Węzła Powierż zatrzymali czterech młodych mężczyzn, kierujących jednośladami.

Rowerzyści tłumaczyli funkcjonariuszom, że wybrali się rowerami z Warszawy do Władysławowa. Uczestnicy interwencji to 18-latkowie z Warszawy i Piaseczna. Wakacyjna wycieczka rowerowa skończyła się dla każdego z nich mandatem karnym.

- Następnie policjanci skierowali rowerzystów na drogę serwisową, którą dalej mogli jechać do celu - mówi st. sierż. Alicja Pepłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy.

Drogi ekspresowe nie są dla wszystkich

Policja przypomina, że drogi ekspresowe to drogi o ograniczonej dostępności. Nie mogą poruszać się po nich piesi, rowerzyści, motorowerzyści czy kierowcy pojazdów zaprzęgowych.

Wjazd na drogę pojazdem, dla ruchu którego droga ta nie jest przystosowana to wykroczenie.Na drodze ekspresowej mogą poruszać się tylko pojazdy samochodowe. Za złamanie tego przepisu grozi mandat karny w wysokości 250 zł.

Seks na wieży widokowej w Świętnie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.