Okradł kościół w Olsztynie na kilka tysięcy złotych! To nie był pierwszy raz!

2020-08-06 12:49 SCH
Okradł kościół w Olsztynie
Autor: KMP Olsztyn 26-latek okradł jeden z olsztyńskich kościołów na kwotę kilku tysięcy złotych.

Ponad 5 tysięcy złotych skradziono w jednym z olsztyńskich kościołów. Sprawca będąc w pustej świątyni włamał się do skarbony i zabrał z niej pieniądze. Kilka dni później wpadł w ręce policjantów.

Olsztyn: kradzież w kościele

27 lipca olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z miejskich kościołów oraz na teren plebanii. Do zdarzenia doszło wieczorem po tym, jak kościół po ostatnim nabożeństwie opuścili wszyscy wierni.

Sprawca zainteresował się skarbonami ustawionymi w kościele, z których po wyłamaniu drzwiczek, zabrał pieniądze o łącznej kwocie ponad 5 tys. zł.

- Na miejscu przestępstwa pracował technik kryminalistyki, który zabezpieczył niezbędne ślady kryminalistyczne. Policjanci zabezpieczyli również nagrania z pobliskich kamer monitoringu, które zarejestrowały wizerunek sprawcy przestępstwa - mówi podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Złodziej był poszukiwany już wcześniej

4 dni zajęło policjantom ustalenie i dotarcie do osoby odpowiedzialnej za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Zatrzymany i doprowadzony do olsztyńskiej jednostki policji został młody mężczyzna.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mimo młodego wieku, 26-latek już wcześniej miał konflikt z prawem w związku z popełnieniem przestępstw o podobnym charakterze. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary kilkudziesięciu dni więzienia.

Okradł kościół w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.