Kętrzyn: Pili alkohol, a później rozegrał się dramat! Mężczyzna walczy o życie w szpitalu

2020-02-21 12:13 SCH
Rzucił się z nożem na kolegę. Grozi mu dożywocie
Autor: wm.policja.gov.pl Kętrzyn. Dwóch mężczyzn piło alkohol. W pewnym momencie jeden z nich ranił nożem swojego kolegę.

Dwóch mężczyzn piło alkohol. W pewnym momencie pokłócili się. Sprzeczka omal nie skończyła się tragedią, ponieważ jeden z nich chwycił za nóż i ugodził nim swojego kolegę. Napastnikowi grozi dożywocie za usiłowanie zabójstwa. Jego ofiara walczy o życie w szpitalu.

Do zdarzenia doszło we wtorek (18 lutego) ok. godz. 16:40. Wówczas oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie w jednym z mieszkań w Kętrzynie. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Funkcjonariusze ustalili, że podczas spotkania zakrapianego alkoholem, doszło do kłótni pomiędzy dwoma mężczyznami. 41-latek w pewnym momencie chwycił za nóż i kilkukrotnie ugodził nim 39-latka. Poszkodowany mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Okazało się, że obrażenia są bardzo poważne i zagrażają jego życiu.

Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali sprawcę, który trafił do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W czwartek sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów, zdecydował, że 41-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

O włos od tragedii. Kierowców uratował refleks

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.