Straż pożarna

i

Autor: Pixabay Straż pożarna - zdj. ilustracyjne

Podpalenie w szkole

Kętrzyn. Pożar w szkole! Uczniowie i nauczyciele ukryli się w sali sportowej

2023-02-21 19:01

We wtorek (21 lutego) w szkole podstawowej numer 5 w Kętrzynie doszło do pożaru plastikowego pojemnika na papier w szkolnej łazience. Pożar spowodował spore zadymienie, ze szkoły ewakuowano 101 uczniów i 29 osób dorosłych. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Kętrzyn. Pożar w szkole. Ewakuowano 100 osób

Oficer prasowy straży pożarnej w Kętrzynie Kamil Golon poinformował PAP, że nieustalona dotąd osoba podpaliła w szkolnej łazience plastikowy pojemnik, w którym znajdował się papier. - Pożar spowodował spore zadymienie, szkolny korytarz był w czarnym, gryzącym dymie. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej dyrekcja szkoły zdecydowała o ewakuacji uczniów i obsługi - poinformował PAP Golon. Dodał, że z budynku szkoły ewakuowano 101 uczniów i 29 osób dorosłych - nauczycieli i personelu pomocniczego.

Z powodu intensywnie padającego deszczu dzieci i nauczyciele schronili się w sali sportowej, która znajduje się w innej strefie pożarowej, niż korytarz, na którym doszło do zadymienia i łazienka, w której wybuchł pożar. - Działania strażaków polegały na ugaszeniu płonącego na ścianie pojemnika i oddymieniu szkoły. Strażacy jeszcze są na miejscu, na miejscu jest też policja, która będzie wyjaśniała, kto podpalił pojemnik na papier - dodał strażak.

ZOBACZ TEŻ: Bezbronny psiak wpadł do lodowatej wody. Nie mógł się wydostać. Strażacy: "Zdążyliśmy w ostatniej chwili" [Zdjęcia]

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Andrzej Grabowski u Jaruzelskiej o Ferdku Kiepskim: „przyjechał i JAJA SOBIE ROBI”
Nasi Partnerzy polecają