Luzowanie obostrzeń. Kiedy otwarcie galerii w warmińsko-mazurskim?

Galeria handlowa
Autor: Pixabay Kiedy otwarcie galerii w warmińsko-mazurskim?

Kiedy otwarcie galerii w warmińsko-mazurskim? Luzowanie obostrzeń. Czy jest szansa, że galerie handlowe zostaną niebawem otwarte? Odpowiedź na to pytanie ma dać konferencja prasowa ministra zdrowia, która odbyła się w środę, 28 kwietnia. W tym artykule będziemy na bieżąco informować, jakie ustalenia zapadły na konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

Kiedy otwarcie galerii w warmińsko-mazurskim? Luzowanie obostrzeń

W środę, 21 kwietnia, w godzinach popołudniowych ma odbyć się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której zostaną ogłoszone najnowsze informacje dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce i obostrzeń, jakie mają funkcjonować w kraju w najbliższych dniach.

Mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego zadają sobie pytanie, kiedy luzowanie obostrzeń na Warmii i Mazurach? Nasz region znajduje się w lockdownie od 27 lutego. Zamknięte są m.in. galerie handlowe. Czy możliwe jest luzowanie obostrzeń i otwarcie galerii w warmińsko-mazurskim?

Pojawiają się pogłoski, że dojdzie do regionalizacji obostrzeń. Woj. warmińsko-mazurskie jeszcze dwa miesiące temu było czarnym punktem na mapie epidemii koronawirusa w Polsce. Teraz Warmia i Mazury to obok Podlasia i Podkarpacia, region z najniższym wskaźnikiem zakażeń na 100 tys. Wynosi on ok. 25.

Otwarte galerie w warmińsko-mazurskim? Co z luzowaniem obostrzeń?

W woj. warmińsko-mazurskim poluzowano część obostrzeń. Priorytetem dla rządu był powrót części uczniów do szkół. Od poniedziałku, 26 kwietnia, uczniowie klas I-III wznowili naukę w systemie hybrydowym. Tego samego dnia ponownie otwarci zostali fryzjerzy i branża beauty.

Co z otwarciem galerii handlowych w Polsce? Polski rząd zdecydował, że od 4 maja ponownie otwarte będą sklepy budowlane, meblowe, a także galerie handlowe. Otwarcie będzie jednak wiązało się z działalnością w ścisłym reżimie sanitarnym oraz limicie 1 osoby na 15 m2.

Przepychanki w Sejmie! Posłanka KO w starciu z Dworczykiem. Wszystko na oczach premiera
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE