Koronawirus atakuje Warmię i Mazury! Tylko jeden powiat bez COVID-19!

2020-10-15 10:59 sch
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus rozsiany jest po całym woj. warmińsko-mazurskim. Jak poinformowali w czwartek (15 października), przedstawiciele wojewody, tylko w jednym powiecie na Warmii i Mazurach nie potwierdzono nowych zakażeń COVID-19. W sumie wykryto 191 nowych przypadków koronawirusa. Zmarły kolejne 3 osoby. Sprawdź szczegóły!

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Gdzie jest najmniej zakażeń?

Nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. W czwartek (15 października) nie padł rekord dziennego przyrostu zachorowań, jednak znowu w naszym regionie pojawiło się blisko 200 nowych przypadków COVID-19. Tym razem było ich 191. Co gorsza, zabójczy wirus dotknął niemal wszystkie powiaty woj. warmińsko-mazurskiego. Wyjątkiem jest powiat węgorzewski. W tej chwili w tym mazurskim powiecie jest najmniej potwierdzonych zakażeń, bo zaledwie 12, z czego tylko 5 przypadków jest aktywnych.

Koronawirus: Olsztyn coraz bliżej czerwonej strefy

Koronawirus mocno rozprzestrzenia się w Olsztynie. W stolicy Warmii i Mazur potwierdzono aż 43 nowe przypadki, najwięcej w regionie. W sumie to już 453 zakażenia w Olsztynie i wszystko wskazuje na to, że największe miasto woj. warmińsko-mazurskiego znajdzie się w najnowszej liście czerwonych stref.

Trzy ofiary koronawirusa na Warmii i Mazurach

Niestety, rośnie też liczba zgonów. W swoim domu zmarł 86-letni mieszkaniec powiatu nidzickiego. Z kolei w miejscowym szpitalu życie straciła 61-letnia kobieta. Trzecią ofiarą COVID-19 był 69-letni mężczyzna z powiatu iławskiego. Zmarł w ostródzkim szpitalu. Wszyscy pacjenci mieli choroby współistniejące. Na Warmii i Mazurach było 46 śmiertelnych przypadków zakażenia koronawirusem.

Chory na koronawirusa nagrał film jak wygląda jego choroba. Dramatyczny apel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w Polsce. Rekord. Ponad 8000 zakażeń

Tymczasem w całej Polsce znowu odnotowano rekordową liczbą zakażeń. W czwartek (15 października) było ich 8099. Zmarło 91 osób. W sumie od początku epidemii w naszym kraju na COVID-19 zachorowały już 149 903 osoby. Śmierć poniosło 3308 pacjentów.