Koronawirus: Ile jest zajętych łóżek i respiratorów w warmińsko-mazurskim? Rzecznik wojewody wyjaśnia

2020-10-15 7:59 SCH
Szpital - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Ile jest wolnych łóżek i respiratorów w woj. warmińsko-mazurskim?

Na Warmii i Mazurach zajętych jest 119 ze 490 łóżek szpitalnych dla pacjentów COVID-19. Zajętych jest 9 z 22 respiratorów. Informację przekazał w środę Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki.

Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek wyjaśnił PAP, że wzrosła liczba łóżek dla chorych na COVID-19 i respiratorów dla nich. W szpitalu w Ostródzie, który od początku przyjmuje pacjentów zarażonych koronawirusem jest 168 łóżek, w szpitalu w Elblągu – 69, zaś w szpitalu miejskim w Olsztynie – 26 łóżek. Liczba respiratorów zwiększyła się z 12 do 22. Zajętych jest 9 specjalistycznych urządzeń.

Koronawirus w elbląskim seminarium

Środa (14 października) na Warmii i Mazurach to najgorszy dzień od początku epidemii koronawirusa. Wykryto aż 196 nowych zakażeń. Zmarło 6 kolejnych osób. To rekordowy przyrost dzienny. Ognisko koronawirusa wystąpiło w Seminarium Duchowym w Elblągu, gdzie wynik pozytywny na SARS-CoV-2 otrzymało 16 osób. Bp elbląski Jacek Jezierski poinformował, że w związku z rosnącą liczbą zachorowań, zawiesza działalność wspólnot i grup działających przy parafiach. Wstrzymano także bierzmowania.

Koronawirus w Szpitalu Miejskim w Olsztynie

Przypadki zakażeń wystąpiły również w Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie, w którym kwarantanną objęto około 100 podopiecznych i pracowników oraz w Szpitalu Miejskim w Olsztynie.

Rzeczniczka Szpitala Miejskiego w Olsztynie Daria Rodziewicz poinformowała, że placówka nie wstrzymała przyjmowania pacjentów, lecz jedynie ograniczyła przyjmowanie pacjentów niezakażonych na oddziale internistycznym. Wynika to z konieczności wyodrębnienia 26 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem, zgodnie z decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego. Obecnie na oddziale internistycznym, działającym w normalnym trybie, przebywa 18 pacjentów (3 przyjęto w środę.) 11 łóżek pozostaje wolnych.

Źródło: PAP

Niekończące się pasmo sukcesów rządu. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 133

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.