Koronawirus na Warmii i Mazurach. Zgony + 6. Zakażenia + 196. Przerażające statystyki!

2020-10-14 11:05 sch
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Środa (14 października) przyniosła rekord liczby zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach. Przedstawiciele wojewody poinformowali, że ostatniej doby potwierdzono aż 196 nowych zakażeń. Nowe ogniska to Szpital Miejski w Olsztynie, DPS w Kętrzynie i Wyższe Seminarium Duchowe w Elblągu. Zmarło też 6 kolejnych zakażonych osób. Sprawdź szczegóły!

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Rekordowa środa [14 października]

Nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. Środa (14 października) to kolejny rekord dziennej liczby zachorowań na COVID-19 w naszym regionie. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował o 196 nowych zakażeniach.

Koronawirus zaatakował największe miasta województwa: Olsztyn i Elbląg. To tam wykryto dwa duże ogniska COVID-19. Chodzi o Szpital Miejski w Olsztynie i Wyższe Seminarium Duchowe w Elblągu. U 16 osób w seminarium wykryto zakażenie. Całe elbląskie WSD pozostaje na kwarantannie. Dużym ogniskiem jest też DPS w Kętrzynie. Od początku epidemii na Warmii i Mazurach koronawirusem zaraziło się już 2914 osób, najwięcej w Olsztynie (410). Ozdrowieńców jest 1369. Ostatniej doby walkę z COVID-19 wygrało 50 kolejnych osób.

Koronawirus: śmiertelne żniwo na Warmii i Mazurach

Niestety, rośnie też liczba śmiertelnych przypadków koronawirusa na Warmii i Mazurach. W ciągu ostatniej doby życie straciło 6 osób. To rekord. W szpitalu w Ostródzie zmarło trzech mężczyzn z powiatu iławskiego. Dwóch z nich miało 83 lata, a jeden - 80. Z kolei w szpitalu w Kościerzynie (woj. pomorskie) zmarła 65-letnia mieszkanka powiatu działdowskiego. W DPS w Szyldaku życie stracił 67-letni mężczyzna z powiatu ostródzkiego, zaś w DPS Grodziczno 89-latka z powiatu nowomiejskiego. W sumie od początku epidemii zmarło 43 pacjentów z Warmii i Mazur.

Koronawirus w Polsce. Przerażające dane

Coraz gorsza jest też sytuacja w całej Polsce. Odnotowano kolejny rekord dziennej liczby zakażeń. To aż 6526 nowych przypadków. Zmarło aż 116 osób. W sumie od początku epidemii w naszym kraju na COVID-19 zachorowały 141804 osoby. Życie straciło 3217 pacjentów.

Ratownik medyczny o ciężkiej pracy w czasie epidemii koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.