Koronawirus na Warmii i Mazurach. Ile osób przebywa w szpitalach? Aktualne dane

2021-10-22 13:32
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Na Warmii i Mazurach w szpitalach z powodu COVID-19 przebywa 117 pacjentów. Informację przekazał rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. Do respiratorów podłączonych jest siedemnastu ciężko chorych.

W piątek, 22 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na Warmii i Mazurach przybyło 178 zakażonych koronawirusem, a jedna zakażona osoba zmarła z powodu współistniejących chorób. – W regionie na 279 dostępnych łóżek covidowych zajętych jest 117. Z 41 dostępnych respiratorów zajętych przez ciężko chorych jest 17 urządzeń – poinformował PAP Krzysztof Guzek.

W ubiegłym roku sytuacja epidemiczna na Warmii i Mazurach była gorsza. Jak przekazały służby wojewody, rok temu tego samego dnia było dwa razy więcej osób hospitalizowanych. Wówczas w szpitalach z powodu COVID-19 przebywało 242 pacjentów. Szpitale dysponowały wówczas 663 łóżkami covidowymi. Na 45 dostępnych respiratorów rok temu zajętych było przez ciężko chorych 18 urządzeń. Obecnie na Warmii i Mazurach na kwarantannie przebywa 6579 osób.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Oblężenie Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Niemal wszystkie łóżka zajęte

Sonda
Czy szczepienia na koronawirusa powinny być obowiązkowe?
Super Raport 22.10 (Goście: Marta Lempart - Strajk Kobiet oraz dr Mirosław Oczkoś - ekspert ds. wizerunku) Sedno Sprawy: Leszek Miller
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE