Koronawirus Olsztyn: Złamał kwarantannę, bo poszedł do apteki. Prawda była zupełnie inna

2020-03-24 14:39 SCH
Koronawirus. Szpital
Autor: Dorota Lakner Koronawirus. Szpital

Każdego dnia w Polsce rośnie zarówno liczba osób zakażonych koronawirusem, jak i przebywających w kwarantannie domowej. Pod żadnym pozorem nie wolno wówczas opuszczać miejsca pobytu. Niestety, coraz więcej jest też przypadków łamania kwarantanny. Tak też było m.in. w przypadku 51-letniego mężczyzny z Olsztyna.

Koronawirus w warmińsko-mazurskim. W piątek (20 marca) policjanci podczas jednej z kontroli kwarantanny domowej nie zastali 51-latka w miejscu jego zamieszkania.

Po nawiązaniu kontaktu telefonicznego, mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że wyszedł na chwilę do apteki. 51-latek oszukał służby. - Potem przyznał policjantom, że był na spacerze, gdzie po kilkudziesięciu minutach wrócił do domu, gdzie odbywa kwarantannę - mówi Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

ZOBACZ WIĘCEJ: Zalecenia ministra zdrowia ws. koronawirusa SARS-Cov-2

Jak wygląda kontrola kwarantanny?

Każdego dnia olsztyńscy policjanci wspierają służby sanitarne, sprawdzając, czy osoby objęte kwarantanną, respektują obowiązek przebywania w określonym miejscu. Niestety nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i wychodzą z domu, narażając tym samym inne osoby.

Jak wygląda tego typu kontrola? Umundurowani funkcjonariusze, którzy korzystając z oznakowanych radiowozów, podjeżdżają pod znane im adresy. Policjanci nawiązują kontakt z osobą objętą kwarantanną, korzystając z dostępnych urządzeń telekomunikacyjnych. Następnie w uzgodniony z tą osobą sposób potwierdzają jej obecność w danym miejscu.

Koronawirus - relacja

Chcesz być na bieżąco z informacjami o koronawirusie w Polsce i na świecie? Kliknij TUTAJ.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Koronawirus. Posłuchaj, czy wiesz jakie są objawy zakażenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Maja Włoszczowska - Chciałam zakończyć karierę po igrzyskach. Nie wiem co zrobię gdy je przełożą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.