Koronawirus: pomoc dla Warmii i Mazur. Premier i minister zdrowia podjęli decyzję!

2021-03-03 14:54 PAP sch
Maseczki
Autor: Pixabay 5 milionów maseczek trafi do mieszkańców Warmii i Mazur.

Minister zdrowia Adam Niedzielski razem z premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowali o udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego maseczek mieszkańcom najbardziej dotkniętych regionów. 5 milionów maseczek trafi do woj. warmińsko-mazurskiego, zaś 10 milionów - do regionu pomorskiego. - Te maseczki będą dostarczone z Agencji Rezerw Strategicznych do wojewodów, którzy będą odpowiedzialni za dystrybucje wewnętrznie w województwach - zapowiedział szef resortu zdrowia. Na Warmii i Mazurach powstaną też dodatkowe szpitale tymczasowe.

- W związku z pogarszającymi się wynikami dotyczącymi nowych zachorowań, hospitalizacji, w związku z wydanymi też ostatnio zaleceniami dotyczącymi konieczności noszenia masek, a nie stosowania przyłbic czy innych surogatów w postaci kominów, chust, itd.- razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowaliśmy o udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego obywatelom na razie najbardziej dotkniętych regionów - maseczek - powiedział Niedzielski na środowej konferencji prasowej.

Minister zdrowia dodał, że na mocy decyzji, do województwa warmińsko-mazurskiego, obecnie najbardziej dotkniętego epidemią koronawirusa, trafi 5 milionów maseczek, zaś do regionu pomorskiego zostanie przekazanych 10 mln maseczek. Jak dodał Adam Niedzielski, różnica w liczbie maseczek wynika z liczby osób zamieszkujących te regiony.

Tylko w środę (3 marca) w woj. warmińsko-mazurskim przybyły 1132 kolejne zakażenia koronawirusem, z czego najwięcej w Olsztynie (297) i powiecie olsztyńskim (161). W regionie zmarło 13 osób, w tym 6 wyłącznie z powodu COVID-19, a 7 w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Środowa liczba nowych zakażeń na Warmii i Mazurach jest najwyższa od grudnia ubiegłego roku. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Święto na oddziale covidowym w Nidzicy. Pacjentka obchodziła 101. urodziny

koronawirus w Polsce województwa 3 3 2021
Autor: GRAFIKA SE Maciej Turowicz

Więcej szpitali tymczasowych w warmińsko-mazurskim

Na Warmii i Mazurach powstaną też dodatkowe szpitale tymczasowe. Adam Niedzielski przekazał, że "mamy dziewięć województw, w których rzeczywiście podjęta została decyzja o tym, żeby szpitale tymczasowe zostały dopuszczone do funkcjonowania". - Chodzi tutaj o województwa: dolnośląskie, lubuskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, pomorskie, śląskie, warmińsko-mazurskie i wielkopolskie - wymienił szef resortu zdrowia.

 Jak doprecyzowano w informacji zamieszczonej na Twitterze resortu zdrowia, "będzie się to odbywało poprzez zwiększenie bazy łóżkowej w już funkcjonujących szpitalach tymczasowych i poprzez uruchomienie szpitali, które aktualnie mają status +pasywny+".

ZOBACZ RÓWNIEŻ: "Nieludzkie WRZASKI, WYCIE małych PACJENTÓW". Szpital w Olsztynie odpowiada na zarzuty matki chorego dziecka

Mieczysław Opałka - polski pacjent zero. Wywiad rok po początku pandemii
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE