Koronawirus: POTĘŻNY WZROST zakażeń na Warmii i Mazurach! [RAPORT, 17 września]

2020-09-17 10:42 SCH
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Potężny wzrost zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach! W najnowszym raporcie z czwartku, 17 września, Ministerstwo Zdrowia poinformowało aż o 29 nowych przypadkach zachorowania na COVID-19. W sumie już 1140 osób z woj. warmińsko-mazurskiego zachorowało na koronawirusa. Kim są pacjenci? Sprawdź szczegóły!

Potężny wzrost zakażeń koronawirusem w całej Polsce. W czwartek (17 września) Ministerstwo Zdrowia poinformowało aż o 837 nowych przypadkach zachorowania na COVID-19. Ponad 100 przypadków potwierdzono na Mazowszu, Pomorzu i Małopolsce. W sumie już 76 571 osób z całej Polski zaraziło się koronawirusem. Zmarły 2253 osoby, z czego 16 w ciągu ostatniej doby.

Nowe zakażenia na Warmii i Mazurach. Fatalna sytuacja w Olsztynie

Duży wzrost nowych zakażeń zanotowano również na Warmii i Mazurach. Przez ostatnich kilkanaście dni raporty lokalnego sanepidu informowały maksymalnie o kilkunastu nowych przypadkach. W czwartek (17 września) potwierdzono ich aż 29. W sumie już 1140 osób z woj. warmińsko-mazurskiego zaraziło się COVID-19. Najwięcej w Olsztynie, gdzie tylko w ciągu ostatniej doby zachorowało 8 osób. To chłopiec, młoda kobieta, 2 młodych mężczyzn, 2 kobiety w średnim wieku i 2 mężczyzn w średnim wieku. W sumie w stolicy Warmii i Mazur zakażeń jest 157.

Koronawirus atakuje Warmię i Mazury

Pozostałe zakażenia dotyczą powiatów: działdowskiego (2 kobiety w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku, starszy mężczyzna, starsza kobieta), nowomiejskiego (dziewczynka, kobieta w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn), ostródzkiego (2 kobiety i mężczyzna w średnim wieku), olsztyńskiego (młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku), nidzickiego (mężczyzna w średnim wieku, starszy mężczyzna), iławskiego (starsza kobieta i starszy mężczyzna), elbląskiego (chłopiec) oraz bartoszyckiego i piskiego (młodzi mężczyźni).

Od początku epidemii na Warmii i Mazurach zmarło 9 pacjentów. Wyzdrowiało 811, w tym ostatnio młody mężczyzna z powiatu nowomiejskiego

Zapytaj Bosaka. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 113.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.