Olsztyn: Nastolatkowi grozi 8 lat więzienia. Oszukał sklep na... 2 złote

2020-09-16 17:03 SCH
2 złote
Autor: Pixabay W Olsztynie nastolatek oszukał sklep na 2 złote. Może za to trafić do więzienia na 8 lat.

19-letniemu chłopakowi grozi nawet 8 lat więzienia. Nastolatek dopuścił się oszustwa. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że oszukał sklep na... 2 złote, zamieniając cenę pieczywa na kasie samoobsługowej. 19-latka przyłapał ochroniarz, który przekazał chłopaka policji.

W poniedziałek (14 września) w jednym z supermarketów w Olsztynie, pewien 19-latek robił zakupy. Na kasie samoobsługowej podczas płacenia za pieczywo, nastolatek świadomie zaniżył wartość produktu. Wartość oszustwa teoretycznie nie była wielka, bo młody chłopak chciał "zaoszczędzić" nieco ponad 2 złote.

Na swoje nieszczęście, 19-latek został złapany po przekroczeniu linii kas przez ochroniarza, a ten przekazał młodego chłopaka policjantom. - W tym przypadku nie wartość mienia, a charakter czynu stanowi o karze. 19-latek wkrótce odpowie za oszustwo - wyjaśniają olsztyńscy policjanci, którzy sprawdzają okoliczności zdarzenia.

Młody mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Chodzi o artykuł 286 Kodeksu Karnego, który mówi, że "kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Ewa Brodnicka nago gra na pianinie. Wszystkiemu przyglądają się pingwiny.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.