Szpital zakaźny w Ostródzie

i

Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus: REKORD ZAKAŻEŃ w Polsce! Ilu jest chorych na Warmii i Mazurach?

2020-09-24 10:57

Rekordowy przyrost dzienny zakażeń w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek (24 września), że w naszym kraju w ciągu ostatniej doby potwierdzono aż 1136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najgorsza sytuacja jest na Mazowszu, Pomorzu, Śląsku i w Małopolsce. Ile jest zakażeń na Warmii i Mazurach? Sprawdź szczegóły!

Od początku epidemii drugi raz dzienny przyrost zakażeń koronawirusem w Polsce, przekroczył 1000 przypadków. W czwartek (24 września) jest ich aż 1136. Ponad 100 zakażeń potwierdzono w Małopolsce oraz na Mazowszu, Pomorzu i Śląsku. W ciągu ostatniej doby zmarło też kolejnych 25 osób. W sumie na koronawirusa w naszym kraju zachorowało już 82809 osób. Zmarło 2369 pacjentów.

Warmińsko-mazurskie: koronawirus atakuje szkoły i szpitale

Jak wygląda sytuacja na Warmii i Mazurach? W czwartek (24 września) przekroczona została kolejna bariera, 1300 przypadków w naszym regionie. W ciągu ostatniej doby odnotowano 23 nowe zakażenia. Koronawirus atakuje szkoły w woj. warmińsko-mazurskim, co pokazuje m.in. przypadek powiatu iławskiego, gdzie zakażonych zostało dwoje nauczycieli. W sumie stwierdzono 9 nowych przypadków. Są to: dziewczynka, 2 chłopców, 2 młode kobiety, młody mężczyzna, kobieta w średnim wieku, dwóch mężczyzn w średnim wieku.

Niestety nie brakuje też zakażeń w szpitalach. W Działdowie chore na COVID-19 są dwie pielęgniarki, z kolei w Ostródzie - dwoje pacjentów. Najwięcej zakażeń koronawirusem od początku epidemii wykryto w Olsztynie - 184.

Koronawirus na Warmii i Mazurach [NAJNOWSZE DANE]

Rośnie też liczba ozdrowieńców na Warmii i Mazurach. W ciągu ostatniej doby walkę z koronawirusem wygrało 15 pacjentów, w większości przebywających w izolacji domowej. Ozdrowieńcy pochodzą z powiatów: gołdapskiego (5), ełckiego (3), ostródzkiego i elbląskiego (po 2) oraz po jednym z giżyckiego, nowomiejskiego i szczycieńskiego. W sumie od początku epidemii w woj. warmińsko-mazurskim koronawirusa wyleczyły 864 osoby. Zmarło 12 pacjentów.

Sonda
Czy stosowanie się do zaleceń zapobiega zakażeniu koronawirusem?
Sedno Sprawy - Tadeusz Cymański