Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia na Warmii i Mazurach. Chorzy w szpitalu!

2020-06-30 6:17 SCH
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek (29 czerwca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Warmii i Mazurach. Tym samym liczba zachorowań w woj. warmińsko-mazurskim wzrosła do 242 przypadków. Kim są pacjenci? Sprawdź najnowsze informacje!

Koronawirus na Warmii i Mazurach [NOWE DANE]

Do 242 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem na Warmii i Mazurach. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek (29 czerwca) o dwóch nowych przypadkach. To starsze osoby: kobieta z powiatu elbląskiego i mężczyzna z powiatu piskiego. Oboje zostali hospitalizowani.

Spośród 242 osób zakażonych koronawirusem w woj. warmińsko-mazurskim, najwięcej przypadków wykryto w powiecie iławskim. 177 pacjentów wyleczyło COVID-19, zaś jedna osoba zmarła.

Koronawirus w Polsce. Prawie 1500 ofiar epidemii

Co mówią pozostałe statystyki? Od początku epidemii wykonano na Warmii i Mazurach prawie 40 tysięcy testów na obecność koronawirusa. Hospitalizowanych jest 16 pacjentów. W kwarantannie przebywa 1069 osób, zaś pod nadzorem epidemiologicznym - 771. Tymczasem w Polsce wirusem SARS-CoV-2 zaraziło się 34154 osób, zaś 1 444 pacjentów zmarło.

Tak Polacy wybierali prezydenta

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.