Koronawirus w Polsce

i

Autor: jarmoluk/cc0/Pixabay.com

Koronawirus w warmińsko-mazurskim. 20 nowych przypadków w Polsce, kim jest pacjent z naszego regionu?

2020-03-19 12:57

12 przypadek zakażenia koronawirusem w woj. warmińsko-mazurskim. Kim jest pacjent? - To mężczyzna w sile wieku. Jego stan jest bardzo dobry - informują przedstawiciele wojewody. Jednocześnie to pierwszy zarażony COVID-19 z Warmii i Mazur, który przebywa w kwarantannie domowej.

Przybywa przypadków zachorowań na koronawirusa w woj. warmińsko-mazurskim. W czwartek (19 marca) w południe Ministerstwo Zdrowia podało listę kolejnych potwierdzonych przypadków. Wśród nich był mężczyzna z naszego regionu. - To mężczyzna w sile wieku. Jego stan jest bardzo dobry. Przebywa on w kwarantannie domowej. Uznano, że nie wymaga on hospitalizacji - poinformował Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Co z innymi pacjentami?

To pierwszy taki przypadek w naszym regionie, kiedy pacjent nie wymaga leczenia w szpitalu. Jak jest z pozostałymi? Ośmiu zakażonych przebywa w szpitalu w Ostródzie. Trzy osoby były związane z Dywizją Wielonarodowego Dowództwa NATO w Elblągu. To dwaj żołnierze oraz żona jednego z nich. Wszyscy zostali jednak przetransportowani do szpitala w Gdańsku, stąd sprzeczne informacje na temat liczby zachorowań w naszym województwie.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat koronawirusa w Polsce i na świecie? Zajrzyj do naszej RELACJI.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Testy na koronawirusa SARS-CoV-2

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany