Koronawirus warmińsko-mazurskie. Ilu pacjentów jest hospitalizowanych? Coraz lepsze dane z regionu

Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Jak wynika z danych na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, w woj. warmińsko-mazurskim we wtorek (20 kwietnia) z powodu zakażenia koronawirusem hospitalizowane są 792 osoby. Jeszcze tydzień temu takich pacjentów było 939.

Na Warmii i Mazurach z dostępnych 1539 łóżek covidowych 792 są zajęte. Ze 186 respiratorów dla pacjentów z COVID-19 zajętych jest 97 urządzeń. Taką informację podały we wtorek służby wojewody warmińsko-mazurskiego.

Oznacza to znaczny spadek zarówno hospitalizowanych, jak i wymagających wsparcia respiratora. Przed tygodniem w szpitalach przebywało o 147 pacjentów więcej, o 19 osób więcej korzystało respiratorów.

Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że w woj. warmińsko-mazurskim przybyło 306 zakażonych, a 24 osoby zmarły. Od kilkunastu dni liczba zakażeń w regionie systematycznie spada.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Warmińsko-mazurskie. GROŹNA CHOROBA atakuje region! W tym roku wykryto 13 ognisk!

Konferencja ministra Dworczyka. Nowy harmonogram szczepień
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE