Punkt szczepień masowych w Ostródzie rozpoczął pracę. W regionie ma być ich ponad 20

2021-04-19 14:00
Szczepienia COVID-19
Autor: SHUTTERSTOCK Szczepienia nastolatków już w przyszłym tygodniu? Minister zdrowia zdradził datę

W poniedziałek (19 kwietnia) pracę rozpoczął pilotażowy punkt szczepień w województwie warmińsko-mazurskim. W obiekcie położonym w Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Warmińskiej w Ostródzie, w pierwszym tygodniu ma się w nim zaszczepić tysiąc osób, a docelowo tygodniowo cztery tysiące chętnych.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki poinformował, że pilotażowy punkt szczepień otwarto w Ostródzie, mieście które od ponad roku walczy z pandemią. Mieści się w nim szpital zakaźny, który pierwszy przyjmował pacjentów z COVID-19 w regionie.Nieopoadal szpitala uruchomiono w poniedziałek pierwszy punkt szczepień masowych w woj. warmińsko-mazurskim. Mieści się on w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych. W punkcie szczepień w Ostródzie pracować będzie 14 osób – trzy zespoły. Personel pochodzi ze szpitala w Ostródzie. Punkt jest czynny w dni powszednie w godz. 8-19, a w soboty w godz. 8-13.

Podczas konferencji inaugurującej jego pracę, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreślił, że docelowo takich punktów masowych szczepień ma być w regionie od 20 do 30.

Chcemy poprzez uruchomienie tego punktu i kolejnych w następnych tygodniach uzupełnić system szczepień tak, by osiągnąć zakładany cel, jakim jest zaszczepienie do końca sierpnia wszystkich chętnych mieszkańców I dawką – wyjaśnił Chojecki.

Dyrektor oddziału warmińsko-mazurskiego NFZ Andrzej Zakrzewski wskazał, że punktów szczepień jest w regionie ponad 200. – Szczepią one tygodniowo 50 tys. chętnych. Ten jeden punt w pierwszym tygodniu zaszczepi tysiąc osób, a docelowo ma szczepić 4 tys tygodniowo. Taka jest idea punktów powszechnych, by zaszczepiło się w jednym punkcie jak najwięcej osób – wyjaśnił dyrektor Zakrzewski.

Dodał, że trwa ocena lokalizacji pozostałych punktów szczepień masowych przez NFZ. – Pracujemy nad tym, oglądamy punkty, które wskazały samorządy. Myślę, że w ciągu tygodnia, góra półtora, będziemy znali pełną listę punktów. Wśród nich będą takie znajdujące się w namiotach – powiedział Zakrzewski.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Farmaceuci, diagności i fizjoterapeuci będą szczepić na koronawirusa. UWM w Olsztynie rozpoczął szkolenia

Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Sedno Sprawy - Waldemar Kraska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE