Punkt szczepień przy ul. Mariańskiej w Olsztynie gotowy. Kiedy zostanie uruchomiony?

Punkt szczepień przy ul. Mariańskiej w Olsztynie
Autor: Urząd Miasta Olsztyna Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wizytował punkt szczepień przy ul. Mariańskiej.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował w sobotę, ze przygotowane jest już miejsce na punkt szczepień powszechnych przy ul. Mariańskiej, a jego uruchomione zależy od decyzji NFZ i dostaw szczepionki. Według Grzymowicza, ma to nastąpić na początku maja.

- Jako samorząd Olsztyna praktycznie jesteśmy gotowi do powszechnych szczepień - napisał Piotr Grzymowicz we wpisie na portalu społecznościowym. Jak wyjaśnił, jest to jego pierwsza refleksja po piątkowych odwiedzinach nowego punktu szczepień powszechnych, który będzie zlokalizowany w miejskiej hali sportowej przy ul. Mariańskiej.

- Punkt może zaszczepić nawet 600 osób dziennie, a jego uruchomienie jest uzależnione wyłącznie od decyzji NFZ i zabezpieczenia stabilnych dostaw szczepionek. Na dziś planowane jest to na początek maja - przekazał Grzymowicz i zaznaczył, że drugi taki punkt w Olsztynie, którego wydajność ma sięgać 2500 szczepień tygodniowo, został zlokalizowany w przychodni specjalistycznej przy ul. Dworcowej.

W hali przy ul. Mariańskiej przygotowano już odpowiednią infrastrukturę, w tym specjalne boksy i zabezpieczono kadrę do szczepień. Za ten punkt szczepień będzie odpowiadał pobliski Miejski Szpital Zespolony.

Pierwszy w woj. warmińsko-mazurskim, pilotażowy punkt szczepień powszechnych - jak zapowiedziały służby prasowe wojewody - ma zostać otwarty w poniedziałek, 19 kwietnia, w Ostródzie. Będzie mieścił się w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Sportowej.

W kraju ma być 16 pilotażowych punktów. W zlokalizowanych w miastach do 50 tys. mieszkańców każdego dnia wykonywanych będzie ok. 200 zastrzyków. W miastach liczących powyżej 50 tys. mieszkańców mają mieć wydajność na poziomie pół tysiąca dawek dziennie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Warmińsko-mazurskie. Punkty szczepień powszechnych powstaną w całym regionie. Ostróda na początek

We Włocławku podpalono punkt badań COVID-19
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE