Warmińsko-mazurskie. Punkty szczepień powszechnych powstaną w całym regionie. Ostróda na początek

2021-04-15 8:19
Szczepienia
Autor: SHUTTERSTOCK W przyszłym tygodniu w Ostródzie rozpocznie działanie pilotażowy punkt szczepień powszechnych.

W przyszłym tygodniu w Ostródzie rozpocznie działanie pilotażowy punkt szczepień powszechnych. Informację przekazał wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Będą się mogli do niego rejestrować wszyscy objęci programem szczepień. W punkcie tym ma być wykonywanych 200 szczepień na dobę.

W komunikacie podano, że kolejne punkty zostaną uruchomione w całym województwie, we wszystkich powiatach, gdy będzie więcej szczepionek. Według założeń wszyscy chętni powinni się zaszczepić do końca sierpnia.

Zachęcam wszystkich mieszkańców województwa, upoważnionych i zakwalifikowanych do zaszczepienia, do skorzystania z tej możliwości. Przypominam, że zapisy na szczepienia odbywają się poprzez kontakt telefoniczny z punktem szczepień, infolinię 989, SMS, IKP – napisał w komunikacie wojewoda.

Z danych zamieszczonych przez resort zdrowia na stronie szczepimysie.gov.pl wynika, że w woj. warmińsko-mazurskim zrealizowano dotąd ponad 287 tys. szczepień, z czego dwiema dawkami zaszczepionych jest 75,4 tys. mieszkańców.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Farmaceuci, diagności i fizjoterapeuci będą szczepić na koronawirusa. UWM w Olsztynie rozpoczął szkolenia

Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Dlaczego diabetycy powinni się zaszczepić na COVID19?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE