Warmińsko-mazurskie: FATALNA sytuacja epidemiczna w regionie! Te statystyki mówią WSZYSTKO

2021-02-27 16:21 km PAP
Warmińzko-mazurskie: FATALNA sytuacja epidemiczna w regionie! Jak idą szczepienia?
Autor: archiwum portalu Warmińzko-mazurskie: FATALNA sytuacja epidemiczna w regionie! Jak idą szczepienia?

Koronawirus w województwie warmińsko-mazurskim nadal wywołuje ogromne emocje. Region wciąż jest w krajowej czołówce jeśli chodzi o dobowy przyrost zakażeń. Na szczęście są też pozytywne dane. Na Warmii i Mazurach wykonano dotąd 113 684 szczepienia przeciwko COVID-19, w tym 37 595 drugą dawką - wynika z raportu opublikowanego w sobotę na stronie gov.pl.

Spis treści

  1. Warmińzko-mazurskie: FATALNA sytuacja epidemiczna w regionie! Jak idą szczepienia?
  2. Koronawirus Warmińsko-Mazurskie. Sytuacja nadal trudna

Warmińzko-mazurskie: FATALNA sytuacja epidemiczna w regionie! Jak idą szczepienia?

Dzienna liczba szczepień w województwie wyniosła 3663, a czego 1182 osoby otrzymały drugą dawkę preparatu. Z informacji uzyskanych przez PAP w dużych szpitalach węzłowych w Olsztynie i Elblągu wynika, że w tych placówkach nie zaplanowano szczepień na weekend. - Nie szczepimy w sobotę i niedzielę, chociażby z tego powodu, że mamy już wykorzystane dawki z tego tygodnia i czekamy na kolejne – powiedziała PAP rzecznik elbląskiego szpitala miejskiego Małgorzata Adamowicz.

Przeczytaj też: Koronawirus: Skąd TYLE ZACHOROWAŃ w Warmińsko-Mazurskiem?! Ta odpowiedź może zaskoczyć

Przez ostatni tydzień zaszczepiono tam 200 nauczycieli i 100 seniorów pierwszymi dawkami, a drugie dawki podano 330 seniorom i osobom z grupy zero. Na przyszły przewidziano w tej placówce łącznie około 700 szczepień. W szpitalu wojewódzkim w Elblągu w minionym tygodniu wykonano 384 szczepienia, a na przyszły tydzień zaplanowano 300 szczepień. W szpitalu wojewódzkim w Olsztynie szczepienia są wykonywane od poniedziałku do piątku. W tym tygodniu zaszczepiono 390 nauczycieli i 60 osób z grupy zero drugą dawką. W wojewódzkim specjalistycznym szpitalu dziecięcym w Olsztynie szczepienia nauczycieli trwały do piątkowego wieczora.

- Dotychczas szczepiliśmy zwykle również w weekendy, ale w ten nie będziemy. Po prostu już nie mamy kogo - powiedziała PAP dyrektor placówki Krystyna Piskorz-Ogórek.

Dodała, że na kolejny tydzień zaplanowano zaszczepić pozostałych 400 zgłoszonych nauczycieli, 180 seniorów pierwszą dawką i tylu samo drugą dawką, a prawdopodobnie także 300 takich osób z grupy zero, które jeszcze nie otrzymały szczepionki.

Koronawirus Warmińsko-Mazurskie. Sytuacja nadal trudna

Na Warmii i Mazurach utrzymuje się trudna sytuacja epidemiczna. Z danych opublikowanych w sobotę przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w regionie potwierdzono 943 kolejne zakażenia koronawirusem, zmarło 11 osób. Na nieco ponad 2,5 tys. wykonanych wymazów prawie tysiąc okazało się pozytywnych. Decyzją rządu od soboty w woj. warmińsko-mazurskim – jedynym regionie w Polsce – zostały zaostrzone rygory sanitarne. Zamknięto m.in. hotele, baseny, muzea, kina i galerie handlowe, a klasy I-III powrócą do nauki zdalnej.

Wojewoda warmińsko-mazurski o koronawirusie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE