"Kosmici" nawiedzili szpital w Biskupcu! Ratują życie w ekstremalnych warunkach [ZDJĘCIA]

2020-11-27 14:57 sch

- Pozdrowienia od "kosmitów" - tak napisali lekarze Szpitala Powiatowego w Biskupcu, prezentując codzienność medyków na bloku operacyjnym podczas epidemii koronawirusa. - Ubranie i zdjęcie takiego stroju jest skomplikowane i czasochłonne, a jego noszenie bardzo mało komfortowe - czytamy we wpisie pracowników biskupieckiej placówki.

W związku z epidemią koronawirusa, wszystkie zabiegi operacyjne prowadzone są w zwiększonym reżimie sanitarnym. Zabiegi na pacjentach zakażonych wirusem SARS-CoV-2 wymagają zachowania szczególnych środków ostrożności i pełnego zabezpieczenia personelu. Oznacza to m. in. konieczność stosowania strojów ochronnych.

- Ubranie i zdjęcie takiego stroju jest skomplikowane i czasochłonne, a jego noszenie bardzo mało komfortowe - narzekają lekarze.

- Możecie sobie Państwo wyobrazić przeprowadzenie np. skomplikowanej operacji chirurgicznej, wymagającej bardzo precyzyjnych działań, niezwykle dokładnych ruchów ręki lekarza, trwającej godzinę lub dłużej, w takim właśnie stroju - czytamy dalej. Lekarze podkreślają, że skupienie podczas tego typu zabiegu w "nowej rzeczywistości" musi być ogromne, a praca jest stresująca i wyczerpująca fizycznie.

Ile Polacy wydadzą na świąteczne zakupy w 2020?