Szczytno: Coraz bliżej otwarcia szpitala tymczasowego! Pracować będą medycy z całej Polski

2020-11-27 10:30 sch
Szpital, łóżko
Autor: Pixabay Szpital tymczasowy w Szczytnie zacznie pracę 1 grudnia.

Szpital tymczasowy w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) będzie gotowy na otwarcie w poniedziałek, 1 grudnia. W placówce znajdzie się 70 łóżek respiratorowych dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Udało się też znaleźć lekarzy, pielęgniarki i ratowników do pracy w szpitalu. Pochodzą z różnych części Polski.

Szpital tymczasowy w Szczytnie gotowy do pracy

Szpital tymczasowy w Szczytnie powstał w nowym, nieużytkowanym dotychczas skrzydle szpitala powiatowego. Jak informuje Beata Kostrzewa, dyrektor placówki, prace adaptacyjne budynku zakończyły się zgodnie w środę (25 listopada), zgodnie z planem. Powstały m.in. śluzy odgradzające sale z pacjentami zakażonymi koronawirusem a pozostałą częścią szpitala. Szpital ma też sprzęt przekazany przez Agencję Rezerw Materiałowych. Chodzi m.in. o 70 respiratorów, kardiomonitory i pompy infuzyjne.

Szpital tymczasowy w Szczytnie zebrał personel. Medycy przyjechali z całej Polski

Placówka będzie mogła przyjąć 70 pacjentów, ale na początek przygotowano jedynie 30 łóżek. Wszystkie miejsca będą wyposażone w respiratory. Przy łóżkach są kamery i stan każdego pacjenta będzie cały czas monitorowany przez personel. Największym problemem szpitali tymczasowych na Warmii i Mazurach (drugi jest w Nidzicy) był brak personelu medycznego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus: Na Warmii i Mazurach nie ma kto leczyć?! Problemy szpitali tymczasowych w regionie

Rozwiązaniem okazało się przyjęcie lekarzy, pielęgniarek i ratowników z całej Polski. W Szczytnie pracować będą medycy z Warszawy, Trójmiasta i Białegostoku.

Źródło: Radio Olsztyn

Express Biedrzyckiej - Jacek Karnowski: Piontkowski jest odpowiedzialny za śmierć Polaków