Nie znasz Ewangelii? Pracy tam nie znajdziesz! Straż graniczna szkoli z Biblią w ręku?

2020-11-27 9:53 sch
Biblia - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Czy szkolenia straży granicznej na Warmii i Mazurach są prowadzone w oparciu o Biblię?

Praca w straży granicznej do łatwych nie należy. Funkcjonariusze często mierzą się z niebanalnymi pomysłami przemytników na to, jak ukryć niepożądany ładunek. Szkolenia w straży granicznej również bywają nietypowe. Jak informuje Wirtualna Polska, strażnicy z Warmii i Mazur mieli przejść szkolenie z zakresu etyki w oparciu o Ewangelię wg św. Mateusza. WMOSG odcina się od szkolenia.

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej straży granicznej mieli przejść szkolenia z zakresu etyki z inspiracjami biblijnymi Ewangelii wg św. Mateusza. Lekcje z pogranicznikami prowadzili kapelani formacji. Na zakończenie szkolenia przygotowano konkurs ze znajomości prac jednego z ewangelistów. Taką informację podała Wirtualna Polska.

Znalazło się 11 chętnych do udziału w nietypowym szkoleniu. Jak podaje WP, tematyka i forma szkolenia etycznego została zaproponowana przez trzech dziekanów formacji: katolickiego, prawosławnego oraz ewangelickiego.

Szkolenie etyczne nie jest instruktażem, ale rodzajem zachęty do osobistej refleksji nad swoją postawą wobec spraw osobistych i służbowych, odwołując się do treści biblijnych – powiedział ks. Zbigniew Kępa dla Wirtualnej Polski. Dodaje też, że konkurs ma przede wszystkim ćwiczyć pamięć, spostrzegawczość i umiejętność rozumienia tekstu przez strażników granicznych, co bardzo przydaje się na służbie.

Co ciekawe, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej odcina się od szkolenia. Zdaniem WMOSG to nie oni byli organizatorem zajęć, a jedynie przekazali funkcjonariuszom informacje o szkoleniu.

Pogrzeb Diego Maradony! Tak wyglądała ostatnia droga "Boskiego Diego"