KRADZIEŻ SZCZEPIONEK pod Działdowem! Policja złapała sprawcę [ZDJĘCIA]

2021-01-27 14:11 sch
Przychodnia Iłowo - Osada
Autor: Paweł Kicowski/Super Express Policja zatrzymała sprawcę kradzieży szczepionek przeciw COVID-19 w przychodni pod Działdowem.

W nocy z wtorku na środę (26/27 stycznia) w przychodni pod Działdowem skradziono szczepionki przeciwko COVID-19 i inne medykamenty. Po kilku godzinach od zdarzenia policjanci zatrzymali sprawcę. Choć mężczyzna wpadł już w ręce mundurowych, przychodnia w gminie Iłowo-Osada, gdzie doszło do kradzieży, pozostaje zamknięta.

Policjanci z Działdowa (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymali osobę podejrzewaną o kradzież z ośrodka zdrowia w Iłowie-Osadzie szczepionek przeciwko COVID-19.  Do włamania doszło w nocy z wtorku na środę (26/27 stycznia). Podczas włamania do przychodni zdrowia w gminie Iłowo-Osada skradziono trzy fiolki szczepionki przeciw COVID-19, a także inne szczepionki znajdujące się w przychodni. Według policyjnych ustaleń sprawca wszedł do przychodni przez okno, wybijając szybę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ukradli seniorom SZCZEPIONKI na koronawirusa! Włamanie do przychodni pod Działdowem!

Sprawcą okazał się być 38-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada. Jak informuje Justyna Nowicka, rzeczniczka działdowskiej policji, na miejscu od kilku godzin pracują policjanci, którym udało się zabezpieczyć ślady pozostawione przez włamywacza, m.in. odciski palców. Mundurowi będą sprawdzać, czy nie działał sam. Przychodnia w Iłowie-Osadzie jest w środę zamknięta, na drzwiach wisi kartka "Ośrodek nieczynny z powodu zdarzenia".

ZOBACZ TEŻ: Śmierć małżeństwa znanych lekarzy. Jezioro Zwiniarz było ich drugim domem. Jeden szczegół doprowadził do tragedii

Express Biedrzyckiej - Adrian Zandberg: Rząd wepchnął ludzi w desperację