Ledwo dostał prawo jazdy, a już je stracił! Za jego głupotę karę poniósł ktoś jeszcze

2020-02-27 13:55 SCH
Kierowca - zdj. ilustracyjne
Autor: Hans / Pixabay 21-latek z Nidzicy prawem jazdy cieszył się zaledwie jeden dzień.

Zaledwie jeden dzień z posiadania prawa jazdy cieszył się 21-letni mieszkaniec Nidzicy. Wszystko przez jazdę pod wpływem alkoholu. Co gorsza, za jego wybryk karę poniosła jeszcze jedna osoba.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w środę (26 lutego) w Nidzicy. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 21-letni kierujący pojazdem marki VW ma w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. W trakcie weryfikacji uprawnień do kierowania mieszkańca gminy Nidzica okazało się, że młody kierowca zaledwie dzień wcześniej odebrał dokument prawa jazdy.

- Jak ustalono, samochód udostępnił mu członek rodziny. On również został ukarany - informuje Alicja Pepłowska, z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy. Otrzymał on mandat karny za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę znajdującą się w stanie po spożyciu alkoholu.

Policjanci zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy. Ponadto za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie trzeźwości na drodze. Stanowczo reagujmy widząc kierowcę mogącego znajdować się pod wpływem alkoholu. Mając wiedzę o nietrzeźwym na drodze przekażmy taką informację policji. W ten sposób możemy zapobiec tragedii i śmiertelnemu zagrożeniu w ruchu drogowym, jakie stanowi nietrzeźwy za kierownicą.

Chciał zabić nogą od stołu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.