Ważna zmiana w Szymanach. Lotnisko gotowe na obsługę cargo

2021-10-13 11:59
Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach. Zimowy rozkład lotów.
Autor: Port Lotniczy Olsztyn - Mazury Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach.

Port lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach poinformował o otrzymaniu pozwolenia do wykonywania operacji lotniczych typu cargo, czyli transportu towarów i poczty. Dodano, że w Szymanach loty tego typu będą realizowane przez LOT.

Port lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach poinformował w środę (13 października), że zarządzająca tym lotniskiem spółka przeszła proces certyfikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego i uzyskała certyfikat, który umożliwia realizowanie lotów transportowych dla poczty i towarów. - Spółka nawiązała współpracę z PLL LOT S.A. w zakresie obsługi lotów CARGO tego przewoźnika. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury został dodany do sieci transportowej RFS LOT-u, co umożliwia wybór lotniska w Szymanach jako tzw. portu wyjścia w bezpiecznym łańcuchu dostaw przesyłek lotniczych - poinformowało lotnisko w Szymanach. Dodano, że "dzięki temu lokalni przedsiębiorcy zainteresowani wysyłką swoich produktów drogą lotniczą będą mogli nadać je na Mazurach, a te na pokładzie samolotu LOT-u będą kontynuowały swoją podróż do lotniska docelowego".

- Włączenie obsługi operacji CARGO do profilu działalności Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury stwarza warunki do dalszego rozwoju regionalnego lotniska i dywersyfikacji źródła przychodów. Z usługi tej skorzystać będą mogli lokalni przedsiębiorcy i producenci oraz krajowe i międzynarodowe korporacje - podkreślono.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mniej pasażerów lotniska w Szymanach we wrześniu. "Wymaz kosztuje tyle, co bilet"

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
prof. Ewa Marciniak: Tusk ma tendencje wodzowskie [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE