Matka robiła to z córką! Grozi im więzienie, poszło o kosmetyki!

i

Autor: Shutterstock Matka i córka kradły kosmetyki w olsztyńskich sklepach.

Ale wstyd!

Matka robiła to z córką! Grozi im więzienie, poszło o kosmetyki!

2023-02-01 11:24

Matkę i córkę łączyła szczególna więź. Obie bowiem kradły w drogeriach handlowych w Olsztynie. Pod koniec stycznia ochroniarz w jednym ze sklepów zakończył ich wspólne "hobby". 59-letniej matce i 34-letniej córce grozi do pięciu lat więzienia.

Kradzieże w Olsztynie. Stały za nimi matka i córka

Pod koniec stycznia olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednej z drogerii na terenie miasta. Na miejsce został skierowany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. - Z relacji pracownika sklepu wynikało, że dwie kobiety zabrały ze sobą kosmetyki, a następnie nie płacąc za towar próbowały opuścić sklep - mówi Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Obie zostały ujęte przez pracownika ochrony i przekazane interweniującym policjantom. Okazało się, że kradzieży dokonała 59-letnia matka wraz z 34-letnią córką. Ponadto w trakcie czynności okazało się, że kobiety mają związek z innymi kradzieżami w drogeriach handlowych. Ich łupem padły kosmetyki, perfumy czy produkty dla zwierząt na łączną kwotę prawie 2300 złotych. Część produktów została odzyskana. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 34 i 59-latka usłyszała trzy zarzuty dotyczące kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przypadek kradzieży w Olsztynie. O tym, jak policjant po służbie próbował powstrzymać złodziei przeczytasz w artykule Po służbie chciał złapać złodziei. Jeden z nich wyciągnął broń!

Sonda
Czy zostałeś kiedyś okradziony?
Nasi Partnerzy polecają