Zima na drogach Warmii i Mazur

i

Autor: KPP Iława Zima na drogach Warmii i Mazur. Zdj. ilustracyjne.

Warmia i Mazury

"Niebezpieczna pogoda". Prognoza na weekend dla Warmii i Mazur

2023-12-08 14:10

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada "stopniowe ocieplenie" w najbliższym czasie. Zanim to jednak nastąpi, w weekend (9-10 grudnia) czeka nas - jak przewidują eksperci - "niebezpieczna pogoda". Szczególnie trudne będą warunki na drogach. Wszystko przez opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, także marznący, który powodować będzie gołoledź. Szczegóły poniżej.

Pogoda na weekend 9-10 grudnia. Prognoza IMGW dla Warmii i Mazur

W sobotę (9 grudnia) - jak prognozuje IMGW - wschodnia część Polski, w tym Warmia i Mazury, pozostanie pod wpływem klina wyżu znad Rosji. Pozostałe regiony znajdą się "w zasięgu zatoki niżu znad Wysp Brytyjskich, w strefie frontu okluzji". - Napływać będzie chłodna masa powietrza polarnego morskiego - czytamy w komunikacie IMGW. W woj. warmińsko-mazurskim sobota będzie dniem pochmurnym, z możliwymi słabymi opadami śniegu. Na termometrach maksymalnie od –5°C na północnym wschodzie regionu do 0°C na krańcach zachodnich. - Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni i południowy - informuje IMGW.

W niedzielę (10 grudnia) Polska będzie zasięgu zatoki niżu znad Danii, w strefie frontu okluzji, za którym zacznie napływać cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego. Na Warmii i Mazurach wciąż sporo chmur. Od zachodu regionu opady śniegu przechodzące w śnieg z deszczem i deszcz marznący, wywołujący gołoledź. Cieplej niż w sobotę, termometry pokażą maksymalnie od –1°C do 2°C.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lodowaty rekord. Tak zimno nie było od 40 lat! Temperatura skrajna dla organizmu

Źródło: IMGW

Memy o zimie rozbawią Was do łez. Zobaczcie zdjęcia

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?
Ostry atak zimy w Małopolsce. Spadło nawet 30 cm śniegu
Nasi Partnerzy polecają