Saperzy

i

Autor: Warmińsko-mazurska policja, Paweł Dąbrowski/Super Express Niewybuch znaleziony w Giżycku.

Saperzy w akcji

Niewybuch w popularnym kurorcie na Mazurach. Ewakuacja ratowników

2023-06-22 12:47

W pobliżu portu w Giżycku na Mazurach znaleziono niewybuch. Konieczna była ewakuacja Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niewybuch, który okazał się być pociskiem artyleryjskim "wykopał" operator koparki.

Giżycko. Koparka "wykopała" niewybuch. Ewakuacja Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Na lądzie w pobliżu portu w Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie) znaleziono niewybuch. Ewakuowano ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niewybuch "wykopał" operator koparki pracującej w pobliżu portu w Giżycku na budowie bazy Wód Polskich. Bomba leży teraz w łyżce koparki. - Gdy operator zobaczył niewybuch przerwał pracę i na miejsce pojechały służby - przekazał PAP burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Na miejsce znaleziska przy ul. Jeziornej przyjechał patrol saperski z sprzętem i za chwilę bomba zostanie wywieziona. Teraz zablokowany jest wjazd na nabrzeże od strony ekomariny. Gdy niewybuch zostanie wywieziony, wjazd zostanie odblokowany. Z bazy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, która znajduje się między ekomariną nad jeziorem Niegocin a budowaną bazą Wód Polskich, ewakuowano ratowników.

- W pierwszej kolejności „wybuchowe znalezisko” sprawdził funkcjonariusz z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego giżyckiej policji. Do czasu przybycia patrolu saperskiego, skorodowany pocisk artyleryjski o długości około 60 cm zabezpieczali policjanci. O godzinie 12:00 patrol saperski z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zabrał niebezpieczne znalezisko, by następnie zneutralizować je w bezpiecznym miejscu - mówi st. asp. Iwona Chruścińska z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wygrana w Eurojackpot w Ostródzie. Za taką kasę poleci na odlotowe wakacje!

Sonda
Czy zdarzyło ci się znaleźć niewybuch?
Jacek Sasin wygwizdany podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Europejskich 2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany