Skatepark

i

Autor: Pixabay Skatepark - zdj. ilustracyjne

Dzieci się ucieszą

Nowa inwestycja w Olsztynie. Powstała z budżetu obywatelskiego

2022-09-30 9:53

Przy Szkole Podstawowej nr 34 w Olsztynie powstał kolejny obiekt, z którego najbardziej ucieszą się miłośnicy jazdy na rolkach, deskorolkach czy BMX-ach. Chodzi o pumptrack, który jest kolejnym elementem zbudowanym dzięki pomysłom zgłoszonym do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy pumptrack w Olsztynie

Pumptrack jest torem do jazdy na rowerze, deskorolce, rolkach, czy hulajnodze. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy można bezpiecznie jeździć z różną prędkością. Z toru mogą korzystać zarówno całe rodziny z dziećmi, jak też pasjonaci, a nawet profesjonaliści. Do tej pory w Olsztynie takie obiekty powstały przy ul. Grunwaldzkiej oraz na Górce Jasia. Teraz dołączył do nich pumptrack przy SP34.

Teren przed szkołą przy ul. Herdera stał się prawdziwą mekką wszystkich tych, którzy uwielbiają jazdę na rolkach, deskorolkach czy BMX-ach w Olsztynie. Na nieużywanych od dawna terenach wyrosła wysokiej jakości infrastruktura, która cieszy przedstawicieli środowiska skejtów, nie tylko tych ze stolicy Warmii i Mazur. Nowy pumptrack ma powierzchnię niemal 1,2 tys. m2. Asfaltowa powierzchnia zajmuje obszar 546 m2, a tor ma długość 285 m.

- Bardzo nas cieszy ogromne zainteresowanie tego typu obiektami. To świetne inicjatywy, z korzyścią dla dzieci i młodzieży. Ale także dorośli wielbiciele takiej aktywności bez wątpienia korzystają z radością z skateparków i pumptracków - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

- Rowerowy plac zabaw pozwala małym dzieciom, młodzieży doskonale rozwijać koordynację ruchową, stawiając też wyzwanie dorosłym - mówi pomysłodawca projektu, Bartosz Męziński. - Ze względu na szerokie spektrum użytkowników, ich umiejętności i wiek, może spełniać rolę toru dla każdego lub można dostosować go do konkretnej grupy odbiorców. Jazda na pumptracku świetnie wpisuje się w nurt sportów popularnych wśród młodzieży, doskonale kształtuje ciało i umysł.

Sonda
Lubisz jeździć na deskorolce?

Coraz więcej skateparków w Olsztynie

Tuż obok pumptracku od wielu miesięcy olsztynianie mogą korzystać z skateparku. Powstał w miejscu nieużytkowanego, asfaltowego boiska przy szkole. - Gdy przyszedłem do szkoły w 2007 roku infrastruktura na jej terenie była nie najlepsza - mówi Marek Wąsik, dyrektor SP34. - Teraz mamy tu doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji, z którego mogą korzystać nie tylko okoliczni mieszkańcy. Najpierw powstał orlik, później plac zabaw, skejtpark, a teraz ten pumprack.

Niedawno - po rozbudowie - do użytku został oddany skatepark nad jeziorem Ukiel. Obiekt na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego został wzbogacony o małą sekcje uliczną. To bardzo istotne, bowiem w tym miejscu działa Akademia Deskorolki prowadzona przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dodatkowo dzięki rozbudowie nowe możliwości zyskali wszyscy, którzy zaczynają swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi.

Arnold Schwarzenegger zwiedził Auschwitz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają