Skatepark nad jeziorem Ukiel w Olsztynie

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Skatepark nad jeziorem Ukiel w Olsztynie.

Skatepark nad Ukielem rozbudowany. Inwestycja za pół miliona złotych

2022-06-27 7:26

Zakończyły się odbiory nowej części skateparku na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel". Wielbiciele jazdy na rolkach, deskorolce czy BMX-ach muszą wkrótce będą mogli skorzystać z dobudowanych elementów obiektu. Projekt to jedno ze zwycięskich zadań Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rozbudowa skateparku w CRS "Ukiel" kosztowała niemal pół miliona złotych. - Pomysł był inspirowany koncepcją uzgodnioną na konsultacjach społecznych, które nasze stowarzyszenie przeprowadziło w ubiegłych latach. Głównym celem było stworzenie płynnego skateparku o dużej różnorodności przeszkód z wygodnymi najazdami - mówią inicjatorzy przedsięwzięcia ze stowarzyszenia Warmia Riders.

Skatepark został rozbudowany o małą sekcję uliczną. Wśród elementów, które powstały, są m.in. grindboxy czy quarterpipe'y. Prace objęły teren o wymiarach ok. 20x27 metrów. - Teraz powiadomimy nadzór budowlany o zakończeniu inwestycji i będziemy oczekiwać na pozwolenie na użytkowanie. Nie powinno to potrwać dłużej, niż dwa tygodnie. Będziemy informować o uruchomieniu tego obiektu - mówi Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 70-latek zaatakował nożem żeglarzy. Dramatyczne sceny w porcie żeglarskim w Sztynorcie

Źródło: Urząd Miasta Olsztyna

Sonda
Popierasz Paradę Równości?
Adam Małysz nowym prezesem PZN
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE