Nowe ceny biletów w komunikacji miejskiej! Ta PODWYŻKA zmartwi mieszkańców Olsztyna

2021-03-01 10:45 sch
Tramwaj Olsztyn
Autor: Urząd Miasta Olsztyna Tramwaj w Olsztynie

Nowe ceny biletów od 1 marca 2021 r. Ile zapłacimy za przejazd komunikacją miejską w Olsztynie? Pasażerów czekają zmiany. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie opublikował nowy cennik biletów. Tańsze mają być długoterminowe bilety, jednak najważniejszą zmianą dla mieszkańców Olsztyna będzie podwyżka jednorazowych biletów. Sprawdź szczegóły!

Nowe ceny biletów od 1 marca 2021 r. Ile zapłacimy za przejazd komunikacją miejską w Olsztynie?

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że od dnia 1 marca 2021 roku zmianie ulegną opłaty za usługi przewozowe wykonywane lokalnym transportem zbiorowym. Zmiany wejdą w życie zgodnie z uchwałą Rady Miasta Olsztyna z 13 stycznia 2021 roku. Obniżone zostaną ceny biletów rocznych - będzie to 880 zł w taryfie normalnej i 440 zł w taryfie ulgowej. Bez zmian pozostają ceny biletów miesięcznych, 30-dniowych, trzymiesięcznych oraz Biletu Dużej Rodziny.

Najważniejszą zmianą, która zapewne zmartwi wielu mieszkańców Olsztyna jest podwyżka ceny biletów jednorazowych i krótkookresowych: 30-, 45- i 90-minutowego oraz 24-godzinnego i trzydobowego. Od 1 marca stawka za bilet jednoliniowy oraz 30-minutowy będzie wynosić 3,40 zł. Bilet jednorazowy jest jednym z najczęściej kupowanych przez pasażerów.

Wprowadzona zostanie także odpłatność na liniach obsługujących uroczystości odpustowe w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie. Stawka to dwukrotność ceny biletu jednoliniowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ośrodek wypoczynkowy na sprzedaż! Łęgucki Młyn to prawdziwa perełka [ZDJĘCIA]

Korytarz życia dla Dudy. Dlaczego polski prezydent nie stoi w korku i kolejce do kasy? Komentarz Adama Federa [WIDEO].

Tramwaje w Olsztynie. CZYTAJ WIĘCEJ: