Gama rozpoczyna służbę w ełckiej policji

i

Autor: KPP Ełk Gama rozpoczyna służbę w ełckiej policji.

Narkotyki

Nowy "funkcjonariusz" w ełckiej policji. Przed Gamą nic się nie ukryje!

2023-03-18 5:00

Szybko się uczy, jest skupiona na pracy, uwielbia piłki i jak nikt ma nosa do narkotyków. O kogo chodzi? To Gama, 2-letni wyżeł niemiecki szorstkowłosy. Pies rozpoczyna służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ełku.

Gama to 2-letni wyżeł niemiecki szorstkowłosy. Jest aktywna, samodzielna, skupiona na swojej pracy. Gama razem ze swoim przewodnikiem rozpoczęła służbę w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Zakup psa był możliwy dzięki środkom przekazanym przez Urząd Gminy w Ełku.

31 psów pracuje w warmińsko-mazurskiej policji

Jak mówią policjanci, Gama jest młoda, energiczna, pracowita i szybko się uczy. Ma też doskonały węch wyczulony na zapach narkotyków. W powiecie ełckim będzie pomagała w walce z przestępczością narkotykową. Pies razem ze swoim przewodnikiem ukończyli właśnie kurs specjalistyczny i rozpoczęli wspólną służbę. Warmińsko-mazurska policja przypomina, że w garnizonie jest 31 psów służbowych. Są to psy tropiące, patrolowo-tropiące, wyszkolone do wyszukiwania narkotyków, materiałów wybuchowym oraz zwłok ludzkich.

Gama szkoliła się pół roku. Czas do pracy

Gama i jej przewodnik mają za sobą sześć miesięcy w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Tam, podczas intensywnego szkolenia pod okiem instruktorów, wspólnie przygotowywali się do konkretnych działań. W tym przypadku jest to wyszukiwanie zapachów narkotyków. W tym czasie pies i jego przewodnik przede wszystkim poznawali się nawzajem, budowali więź i zaufanie, żeby stworzyć zgrany duet.

Policyjny przewodnik Gamy jest doświadczonym funkcjonariuszem kryminalnym. W domu ma dwa psy. W czasie wolnym wraz ze swoim labradorem jako wolontariusz bierze udział w działaniach poszukiwawczych w Mazurskiej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej. Jak współpracuje mu się z Gamą? - Z Gamą od razu złapaliśmy pozytywny kontakt. Spędzaliśmy ze sobą dużo czasu, żeby wypracować u niej odpowiednie umiejętności i reakcje. Musiała nauczyć się też posłuszeństwa i pracy w różnych warunkach - mówi policjant i dodaje, że Gama szybko się uczy i jest chętna do pracy. - Bardzo się ze sobą związaliśmy. Wierzę, że dzięki stałemu kontaktowi i przyjacielskiej więzi będziemy osiągać doskonałe efekty podczas służby - kończy policjant.

Sonda
Twoja ulubiona rasa psów to
Awantura o KOŚCIÓŁ. Polacy wpadli w SZAŁ! Oni odwracają się od KOŚCIOŁA, bo są GŁUPI! | Komentery
Nasi Partnerzy polecają