Olsztyn: 20-latek potrącił dwie kobiety na przejściu dla pieszych! Jedna z nich jest w ciąży

2020-07-04 10:43 SCH
Potrącenie w Olsztynie
Autor: wm.policja.gov.pl Potrącenie na przejściu dla pieszych przy ul. Płoskiego w Olsztynie.

Przejście dla pieszych to miejsce, w którym piesi powinni czuć się bezpiecznie. To miejsce, w którym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. W czwartek (2 lipca) przy ul. Płoskiego w Olsztynie na jednym z przejść mogło dojść do tragedii. 20-letni kierowca mercedesa nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił dwie kobiety. Co gorsza, jedna z nich jest w ciąży. Poszkodowane trafiły do szpitala.

Olsztyn: potrącenie na przejściu dla pieszych

W czwartek (2 lipca) po godzinie 20:30 w Olsztynie na ul. Płoskiego doszło do wypadku drogowego z udziałem kierowcy samochodu osobowego oraz dwóch kobiet, które przechodziły przez oznakowane przejście dla pieszych.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, odpowiedzialnym za to zdarzenie jest 20-letni kierowca osobowego mercedesa, który nie zachował szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przejścia dla pieszych.

- Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ jedna z uczestniczek tego zdarzenia, która odniosła obrażenia wymagające natychmiastowej pomocy medycznej, była w ciąży. Poszkodowane kobiety karetką pogotowia zostały przetransportowane do szpitala. Jedna z uczestniczek zdarzenia odniosła obrażenia skutkujące rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni w związku z czym zdarzenie drogowe zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy - relacjonuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Kolizja w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Młody kierowca był trzeźwy

Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Z uwagi na poważny charakter zdarzenia oraz na spowodowanie realnego zagrożenia dla życia i zdrowia pieszych, mundurowi zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.