Olsztyn: "Mam dwie kulki w żebrach". I ponad dwa promile alkoholu...

2019-12-03 9:50 SCH
Naboje
Autor: Wojciech Traczyk

Zadzwonił na policję i powiedział, że ma "dwie kulki w żebrach". Ponadto 2,5 promila alkoholu w organizmie. No i beznadziejne poczucie humoru, które będzie kosztować "żartownisia" 500 zł.

Ranny w kampusie studenckim

W niedzielę (1 grudnia) po południu oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki policji przyjął zgłoszenie, że na osiedlu Kortowo, zamieszkiwanym głównie przez studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, może być ranny mężczyzna i potrzebuje natychmiastowej pomocy. „Jestem na Kortowie - mam dwie kulki w żebrach” – tak brzmiały słowa zgłaszającego.

Głuchy telefon w Kortowie

Na miejsce interwencji przyjechał patrol, aby zweryfikować otrzymane informacje i pomóc poszkodowanemu. Po tej dramatycznej wiadomości, telefon, z którego dzwonił poszkodowany mężczyzna zamilkł. - Sytuacja wyglądała bardzo poważnie, ponieważ nikt nie był pewien w jakim stanie może znajdować się poszkodowany oraz czy w zdarzeniu nie ucierpiały osoby postronne. Policjanci przeszukali dokładnie teren Kortowa oraz Al. Warszawską w poszukiwaniu mężczyzny - relacjonuje Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Mandat dla pijanego "dowcipnisia"

Ostatecznie mężczyzna został znaleziony na pętli autobusowej. Był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pijany mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień. Następnego dnia dostał mandat w kwocie 500 zł.