Olsztyn. Rozbój z użyciem noża! Pił alkohol, gdy weszła policja

2021-08-03 14:51
Rozbój w Olsztynie
Autor: KMP Olsztyn Rozbój w Olsztynie. Sprawca sterroryzował nożem kasjerkę. Gdy policjanci dotarli na miejsce zdarzenia, 39-latek pił alkohol.

Policjanci z Olsztyna zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę rozboju w jednym z miejskich sklepów. 39-letni mieszkaniec stolicy Warmii i Mazur sterroryzował nożem kasjerkę i zażądał wydania jej gotówki i alkoholu. Świadkowie zdarzenia powiadomili policję, która przybyła na miejsce i zdarzenia i... zastała sprawcę rozboju, popijającego alkohol.

Olsztyńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę rozboju. Do zdarzenia doszło w sobotę (31 lipca) w jednym ze sklepów na terenie Olsztyna. - Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna wszedł do sklepu i w pewnym momencie wyciągnął nóż, a następnie grożąc jego użyciem, zażądał od kasjerki wydania gotówki oraz alkoholu wraz z napojem - mówi st. sierż. Andrzej Jurkun z KMP w Olsztynie. Przerażona kobieta oddała napastnikowi 1200 złotych oraz produkty, po czym uciekła zza lady. W tym samym czasie obsługa placówki handlowej powiadomiła o zdarzeniu olsztyńskich policjantów. Na zaistniałą sytuację zareagowała także kierownik sklepu, która widząc zagrożenie, wyprowadziła z obiektu klientów, a następnie zaopiekowała się pokrzywdzoną kasjerką. Już po chwili funkcjonariusze dotarli na miejsce i zatrzymali mężczyznę, który na terenie sklepu pił skradziony alkohol. Sprawcą okazał się być 39-letni mieszkaniec Olsztyna, który trafił do policyjnego aresztu. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Rozbój w sklepie. Sprawca pijany

Badanie alkomatem wykazało blisko 0,5 promila alkoholu organizmie 39-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzut dokonania rozboju przy użyciu noża, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury w poniedziałek (2 sierpnia) sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE