Poszukiwania zaginionego 73-latka. Spędził dwie doby w lesie!

2021-08-02 14:39
73-latek spędził dwie doby w lesie
Autor: wm.policja.gov.pl 73-letni mężczyzna spędził dwie doby w lesie. Staruszka odnaleźli policjanci.

O dużym szczęściu może mówić 73-letni mieszkaniec Szestna (woj. warmińsko-mazurskie). Starszy mężczyzna wyszedł w weekend z domu i przez ponad dobę nie nawiązał kontaktu z rodziną. Policjanci przystąpili do poszukiwań i po ponad dwóch dobach od wyjścia z domu, odwodnionego i przerażonego 73-latka odnaleziono w wąwozie. Bardzo osłabiony senior trafił do szpitala.

W sobotę (31 lipca) wieczorem mrągowscy policjanci przyjęli zawiadomienie o zginięciu 73-letniego mieszkańca Szestna. Według zgłoszenia, mężczyzna wyszedł z domu dzień wcześniej i nie wrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. - W pierwszej kolejności policjanci dokładnie rozpytali osoby, które ostatni raz miały bezpośredni kontakt z zaginionym. Ustalali m.in. to, gdzie tego dnia przebywał, co robił, z kim mógł się kontaktować i jakie mógł mieć plany - mówi asp. Dorota Kulig, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna mógł wybrać się do lasu na grzyby. Następnego dnia mrągowscy policjanci, wsparci siłami funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie wraz z rodziną i strażakami ochotnikami z Szestna przeszukiwali pobliski teren oraz okolice Kiersztanowa i Gązwy.

Po kilku godzinach przeszukiwania lasu, policjanci z OPP w Olsztynie w wąwozie odnaleźli żywego, ale bardzo wycieńczonego mężczyznę. 73-latek leżał na ziemi i nie był w stanie o własnych siłach wydostać się z lasu. - Miał problem ze skonstruowaniem logicznej wypowiedzi, nie miał świadomości gdzie się znajduje i dlaczego - relacjonuje asp. Kulig. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, uspokoili, zadbali o jego komfort i powiadomili służby medyczne. Teren poszukiwań był trudny i niedostępny dla karetki pogotowia, dlatego przy pomocy pozostałych uczestników akcji poszukiwawczej, mężczyznę przetransportowano na noszach i przekazano pod opiekę medykom. W opinii lekarza odwodniony 73-latek znajdował się w stanie zagrażającym jego życiu, dlatego został przewieziony do szpitala.

73-latek spędził dwie doby w lesie
Autor: wm.policja.gov.pl 73-letni mężczyzna spędził dwie doby w lesie. Staruszka odnaleźli policjanci.
Młody człowiek okrada starachowickie delikatesy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE