Policyjny pościg w centrum Olsztyna. Kierowca miał narkotyki

2021-08-03 10:10
Olsztyn. Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Autor: KMP Olsztyn Policyjny pościg za pijanym kierowcą w centrum Olsztyna. Mężczyzna miał też przy sobie narkotyki.

Olsztyńscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 27-latka ponad promil alkoholu. Mężczyzna w aucie miał schowany woreczek z amfetaminą. 27-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (31 lipca) w nocy olsztyńscy policjanci na jednej z ulic w centrum miasta zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca zatrzymał pojazd w miejscu zabronionym. Mundurowi chcieli przeprowadzić kontrolę drogową. W momencie włączenia sygnałów dźwiękowych i świetlnych, kierowca volkswagena nagle odjechał z miejsca zdarzenia, nie stosując się do sygnałów wzywających go do zatrzymania się. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za kierowcą. Mężczyzna kontynuował ucieczkę ulicami Olsztyna, a w pewnym momencie zatrzymał auto i próbował uciekać pieszo. W końcu kierowca został zatrzymany. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

W trakcie przeszukania auta, w schowku policjanci znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to amfetamina. Zebrany materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Mężczyźnie została także pobrana krew do badań laboratoryjnych w celu ustalenia, czy kierowca nie prowadził auta pod wpływem środków odurzających. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

27-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał już zarzuty nie zatrzymania się do kontroli drogowej, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków zabronionych. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE