Olsztyński Bieg Niepodległości. Ponad pół tysiąca osób w biało-czerwonej kolumnie!

2019-11-12 12:20 SCH
Flaga Polski
Autor: Shutterstock Flaga Polski

Na plaży miejskiej nad jez. Ukiel odbyła się trzecia edycja niepodległościowego biegu. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Być może za kilka lat Olsztyn będzie mógł poszczycić się kilkutysięczną frekwencją, tak jak Biegi Niepodległości w największych miastach Polski.

11 listopada biegacze opanowali olsztyńską plażę. Ludzie biegli przystrojeni w biało-czerwone koszulki, dresy, czapki, a nawet we flagi. - Są ludzie, którzy wolą parady, czołgi, uprawiają jogę lub ścinają kwiaty, a my chcemy dać ludziom trochę sportu - mówił Przemysław Róziecki, współorganizator III Olsztyńskiego Biegu Niepodległości.

Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Przed startem uczestnicy odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". - Sport nieodłącznie wiąże się z patriotyzmem - mówi Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. - Sportowcy reprezentują nasz kraj na arenach międzynarodowych. Chcą pokazać Polskę z jak najlepszej strony. Bardzo się cieszymy, że tak wiele osób wzięło udział w biegu.

Wyniki III Olsztyńskiego Biegu Niepodległości

5 km
Mężczyźni: 1 miejsce - Rafał Wronowski 17:12 sek.
Kobiety: 1 miejsce - Justyna Kaczmarczyk 22:05 sek.
10 km
Mężczyźni: 1 miejsce - Wiktor Kujawa 35:32 sek.
Kobiety: 1 miejsce - Nadjeżdża Suhanova 43:17 sek.