Orszak Trzech Króli w Olsztynie

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Orszak Trzech Króli w Olsztynie (2019 rok)

Orszak Trzech Króli w Olsztynie. Hasłem przewodnim słowa Jana Pawła II [PROGRAM]

2020-01-04 11:05

Już w poniedziałek (6 stycznia) VI edycja olsztyńskiego Orszaku Trzech Króli. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi "I odnowi oblicze Ziemi", znane z pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.

400 rycerzy w Olsztynie

Udział w tegorocznym orszaku weźmie ponad 50 aktorów, 400 rycerzy, heroldów, dwórek oraz ok. 150 wolontariuszy. Ma być radośnie, kolorowo, barwnie, a wszyscy mają śpiewać kolędy.

Każdy z orszaków wyruszy z innej olsztyńskiej parafii. Za królami podążać będą dzieci ubrane w kolorowe stroje oraz mieszkańcy. Połączą się w jeden pochód na placu przed ratuszem, skąd przejdą wspólnie na pl. Solidarności.

5000 koron

Organizatorzy przygotowali dla uczestników 5000 sztuk koron i 2000 śpiewników. Będą ponadto anielskie i diabelskie cukierki, gorąca herbata oraz ciasteczka.

- Serdecznie zapraszam wszystkich olsztynian do wspólnego przeżywania tego wspaniałego święta. Będą jasełka, kolędowanie i wiele innych atrakcji. Początek o godzinie 12.15 pod ratuszem. Rozpocznijmy radośnie ten rok!!! - napisał na Facebooku Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Orszak Trzech Króli w Olsztynie. Utrudnienia w ruchu

Orszak Trzech Króli to nie tylko zabawa, ale i utrudnienia w komunikacji. W związku z przemarszem wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W godz. 11.25 - 16 część linii autobusowych i tramwajowych zostanie poprowadzona objazdami.

Program Orszaku Trzech Króli w Olsztynie

godz. 10 – msza orszaku europejskiego (Baltazar), parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej;
godz. 11 – msza orszaku azjatyckiego (Melchior), parafia św. Józefa;
godz. 11 – msza orszaku afrykańskiego (Kacper), parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa;
godz. 12 – spotkanie orszaków na pl. Jana Pawła II, przejście al. Piłsudskiego;
godz. 13.15 – wydarzenia na pl. Solidarności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają