Pirat drogowy w Baranowie. 18 punktów karnych w tydzień

i

Autor: wm.policja.gov.pl Pirat drogowy w Baranowie. "Zebrał" 18 punktów karnych w tydzień.

Surowa kara

Pirat drogowy zarobił 18 punktów w krótkim czasie! Policjanci nie mieli litości

2022-10-05 13:09

Wystarczył tydzień, aby 34-letni kierowca "zarobił" aż 18 punktów karnych. Wszystko przez rażące przekroczenie prędkości, przy ograniczeniu do 40 km/h. Mężczyzna musi też zapłacić 2400 zł mandatu.

18 punktów karnych w tydzień

We wtorek (4 października) w miejscowości Baranowo policjanci ruchu drogowego prowadzili statyczny pomiar prędkości. O godz. 16:30 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hyundaia, który dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkości i jechał 80km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 40 km/h. Po sprawdzeniu 34-letniego mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że tydzień temu na tego mężczyznę został już nałożony mandat karny w kwocie 800 zł i 9 pkt karnych za przekroczenie prędkości.

- Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązującymi od 17 września, kierujący popełnił wykroczenie w warunkach tzw. recydywy, wobec czego za przekroczenie prędkości o 40km/h, został na niego nałożony już mandat w kwocie dwukrotnie wyższej niż za pierwszym razem, czyli 1 600 zł i ponownie 9 pkt karnych - tłumaczy mł. asp. Paulina Karo z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

W ten sposób w niespełna tydzień kierowca „zdobył” 18 pkt karnych i ma do zapłacenia łącznie kwotę 2400 zł tytułem mandatów karnych. Dopiero od momentu opłacenia mandatu, bieg rozpocznie dwuletni okres, po którym punkty za popełnione wykroczenie znikną z jego konta.

Z podobnym piratem drogowym spotkali się niedawno policjanci z Olsztyna. Mężczyzna "zdobył" aż 32 punkty karne. Za co? Szczegóły w artykule Uzbierał 32 punkty karne! Wystarczyła jedna kontrola

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Pirat drogowy w Gliwicach: 31 punktów karnych w dwie minuty