Piroman z gminy Działdowo podpalił stodołę. Teraz musi pokryć ogromne straty!

2020-05-28 23:34 KIC
Pożar domku letniskowego w Wiartlu Małym
Autor: st. asp. Krzysztof Filipkowski KP PSP Pisz

Mieszkaniec gminy Działdowo podpalił stodołę. Policjanci ustalili sprawcę kilka dni po zdarzeniu. Wobec podpalacza Prokurator Rejonowy z Działdowa zastosował policyjny dozór. Ponadto mężczyznę obowiązuje nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do domowników.

20-letni podpalacz z Działdowa ma kłopoty

Prokuratura Rejonowa w Działdowie zastosowała w czwartek (28 maja) środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się do mieszkanki gminy Działdowo wobec 20-letniego podpalacza. Mieszkaniec gminy Działdowo jest podejrzany o zniszczenie mienia poprzez umyślne podpalenie drewnianej stodoły w miejscowości Jankowice w gminie Działdowo. Do podpalenia stodoły doszło 16 maja 2020 r., a jej właściciele ponieśli starty w wysokości 50 000 zł.

Ponadto, w toku prowadzonych działań policjanci ustalili, że w okresie od kwietnia tego roku do chwili zatrzymania, czyli 25 maja 2020 roku, młody mężczyzna groził pozbawieniem życia własnej matce. Teraz odpowie za przestępstwa zniszczenia cudzego mienia i groźby karalne. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Super Raport 28 V (goście: Biedroń, Sośnierz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.