Pisz. Lekarz z Jemenu zrujnował życie kobiety. Poznała go w internecie

2021-10-06 11:26
Lekarz
Autor: Pixabay Kobieta w Piszu uwierzył w historię o lekarzu z Jemenu. Została oszukana. Zdj. ilustracyjne.

Mieszkanka Pisza (woj. warmińsko-mazurskie) straciła 3000 euro. Na portalu społecznościowym poznała wdowca z Włoch, podającego się za lekarza pracującego w Jemenie. Potrzebował on pieniędzy, aby przylecieć do pokrzywdzonej na urlop. Kobieta przelała mu środki, o które prosił. Okazało się, że potrzebne są jeszcze większe pieniądze. Wówczas kobieta zorientowała się, że została oszukana.

Do Komendy Powiatowej Policji w Piszu zgłosiła się mieszkanka miasta informując, że została oszukana. W połowie września tego roku na jednym z portali społecznościowych nawiązała kontakt z mężczyzną, podającym się za lekarza pracującego w Jemenie. Twierdził, że jest wdowcem z Włoch, na stałe mieszkającym w Rzymie. Zaproponował, że chciałby przyjechać do pokrzywdzonej do Polski na urlop. Aby spełnić swoje marzenie potrzebował 3000 euro. Kobieta uwierzyła temu mężczyźnie i przelała pieniądze na podane konto.

Na tym nie koniec. - Po trzech dniach otrzymała wiadomość od tego „lekarza”, że potrzebna jest jeszcze kwota 10 000 euro, aby opłacić wymianę personelu medycznego w zastępstwie za niego w Jemenie. Wówczas kobieta zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję - mówi nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Policjanci apelują do wszystkich o zachowanie ostrożności, czujności i zdrowego rozsądku, jeśli chodzi o przelewanie pieniędzy dla osób, które poznaliśmy za pośrednictwem portali społecznościowych. Przestrzegajmy też naszych bliskich i znajomych przed tego typu oszustwami.

Sonda
Czy padłeś kiedyś ofiarą oszustwa w Internecie?
Oddali oszustom pieniądze na budowę domu córki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE